Apple M1 Macbook Pro 32 inch 4K monitörü kaldırır mı?

13 inch macbook pro (8 Çekirdekli CPU ve 8 Çekirdekli GPU'lu Apple M1 Çip) almayı düşünüyorum. Daha önceki masaüstü bilgisayarımın ekran kartı çok kötü olduğu için "32 inch 4K monitörümü" kaldıramadı. Ekranda takılmalar oluyordu. Apple M1 Macbook Pro 32 inch 4K monitörde grafik, video vb. işler yaparken bir sorun yaşar mıyım? Bu laptop'un ekran kartı yapısı nedir, tam anlayamadım?

Sitesinde yazar specleri.

Video Support

Simultaneously supports full native resolution on the built-in display at millions of colors and:

One external display with up to 6K resolution at 60Hz

Kendi monitörü + 6k 60 hertz 1 monitör daha sürerim der.
  • hedep  (15.07.21 22:52:36)
Ekrana görüntü verme işi farklı, grafik video işine yetip yetmemesi farklı. Örneğin Davinci Resolve’da renk yaparken kastırdığım oldu gayet. M1 işlemcide gpu ram ile gpu hafızasını ortak paylaşıyor yani 16gb olanı alman daha mantıklı ağır iş yapacaksan. 8gb olan da ekrana 4k verebiliyor ama hatta limiti 6kymış işte.

Bir de, halihazırda usb-c monitörün yoksa dönüştürücü gerekecek ve onların çoğu 4k’da 30hz destekliyor, ben Paugge usb-c to hdmi kablo alıp çözdüm. 4k@60hz diye belirtiyor zaten kutusunda falan.
  • nhk ni youkosu  (16.07.21 11:20:13)