bunu gerekçe göstererek ingiltere vizesi alabilir miyim?

önümüzdeki sene ingiltereye lisansüstü eğitim için gidiyorum. okuldan kabul, hocadan (hoca üzerinden okul bütçesinden) burs kısmını da hallettim.

ancak bazen şimdiden gidip oralarda iş falan arayayım belki 1 sene bir şirkette çalışırım diyorum da, bu şekilde kolayca vize alabilir miyim?

yani "selamlar, ben boş adam değilim bakın seneye gidecem ama şimdiden vize verseniz sevinirim" desem (amiyane tabirlerle) bu yolla vize alabilir miyim? yoksa illa ki buradan iş vs ayarlayıp sonra mı vizeye başvurayım? red-list vs durumları hariç yorumlarsanız sevinirim

çok ama çok zor. kimse bu adam seneye geliyormuş sponsor olup vize çıkartalım demez.

  • phiphi  (15.07.21 11:55:23)
Mümkün değil gibi. Eğitim için vize alacakken CAS belgenizi de veriyorsunuz ve orda yazan tarih üzerinden çıkıyor vizeniz. Hatta üniversiteler gerekli gördüğü durumda Home Office ile iletişime geçiyor, fazla devamsızlık durumunda mesela. Yani vizeniz eğitimin başlangıcıyla başlar ve o sürede de sadece eğitim amaçlı İngiltere’de bulunabilirsiniz (haftalık 20 saat çalışma izni hariç).

  • voyager 1  (15.07.21 12:25:43)
Kafalar karışık olabilir. Ben de tam anlamamış olabilirim:/ siz sonuç olarak seneye İngilterede çalışıyor olmak mı öğrenci olmak mı istiyorsunuz? Veya önceliğiniz?

Öğrenci vizesi ve full time (sizin bahsettiğiniz gibi bir iş olursa) çalışma vizesi birbirinden farklı şeyler. İkisi aynı anda olamaz. Çünkü siz o ülkeye vizeyle gidecek bir yerden (tr.den) gidiyorsunuz. Full time öğrenci vizesiyle çalışmaya time çalışabilirsiniz ancak bunu zaten yine “öğrenci vizesi” ile yapabiliyor olacaksınız. Olur da bir şirket size çalışma vizesi vermeye/ sponsor olmaya razı olursa bu defa da full time öğrencilik yapamazsınız o vizeyle.

Yanlışsam düzeltilsin. Sevgiler.
  • rewlack  (15.07.21 16:06:24)