kime nasil dava acmam lazim?

bir devlet kurumunun asiri yavas calismasi sebebiyle, diger bir devlet kurumunun da sacma karar ve davranislari sebebiyle maas hesabi actiramiyorum ve bu sebeple ise giremiyorum, gecinemiyorum. gercekten %0.01 bile kusurum yok. bunu devlet de biliyor. o kurumlar da biliyor. herkes biliyor.

benim avukata verecek param yok. adli tatil de geldi sayilir.

ben ne yapacagim?

tesekkurler.

Şartları varsa adli yardım.

  • photo85  (14.07.21 19:20:35)
avukat da tutamayacaksan durumu detaylariyla burada aciklayacaksin benzer tecrubesi olanlar soyleyecek bir seyler bir ihtimal...

  • robokot  (14.07.21 19:20:56)
Özel bankalara yapacak birşey yok. özel durumdan dolayı seninle çalışmak istemeyebilirler. hizmet verip vermeme onaların inisiyatifinde.

kamu bankasıysa cimere yazabilirsin
  • efruz  (14.07.21 20:59:15)
adli yardımdan avukat talep edebilirsin, şartlar uygun ise size avukat atanacaktır.

ayrıca avukatın açacağı davalarda da adli yardım kapsamında harç ve masraf ödemezsiniz. tabi yine şartlar uygun ise.
  • trajikomix  (14.07.21 21:11:07)
bankanin benimle ilgili bir sorunundan verdigi kadar degil bu ya. savci bloke koydu. hicbir bankadan hesap acamiyorum.

  • batlegolas  (14.07.21 22:27:45)
Hesabınıza savcı bloke koydu ise sizin öncelikli derdiniz hesap açmak değil savcının soruşturma sürecinde hukuki yardım almak olmalı

  • photo85  (14.07.21 23:09:03)
Savcının hangi soruşturma dosyasından blok koydugunu öğrenin önce, adliyesini ve dosya numarasını. Sonra güzel bir dilekçe yazın mağduriyetinizi öz bir şekilde açıklayin ve dilekçeyi savcılığa verin. Durumu takip edin olumsuz yanıt alırsanız karara itiraz edin. Bu şekilde yolları tüketin önce. Bu noktadan sonra bir gelişme yoksa üzerinize kayıtlı taşınır taşınmaz bulunmuyorsa adlı yardimdan faydalanabilirsiniz.

  • sanguine  (15.07.21 00:00:04)
Benzer durum khk lıların da başına çok geldi. İş yerinden şu bankaya maaş yatacak diye yazı alıp savcının kalemine götürüp savcıdan uygundur yazısı almış biri

  • efruz  (15.07.21 08:21:06)
her seyi denedim. dilekce verdim. katibiyle gorustum. ayni sorusturma icinde benimle ayni durumda olan arkadaslarim da avukatlariyla bir seyler yapmayi denediler. ama cozum yok. :(

  • batlegolas  (15.07.21 14:52:44)