[]

Kovid olmuş olabilir miyim?

Yaklaşık 3 hafta önce biontech ilk doz aşısı oldum. Dün kalktığımda genzimde rahatsız edici o gribal his vardı. 1 tane theraflu aldım. İlaç yan etkisi olacak ki direkt uyku moduna girdim. Bugün ilaç almadım ama yine durum farklı değil. Boğazımda hafif ağrı da vardı ama geçti. Tat koku her şey yerinde fakat sinüslerim dolu gibi burnum çok az aktı.

Daha 2. Günü diye mi sakin bu meret yoksa kovid falan değil miyim? Aşı sonrası Virüsü bulaştırma etkisi düşer mi? Umarım değilimdir çünkü 2 gün kız arkadaşımla vakit geçirdik,(genzimdeki problemi uyku düzensizliğine bağladığım ve aşılı olduğum için) o daha kovid olmadı ve onun 2 gün önceki pcr testi temizdi, o gelmeden başladı bu belirtiler, yani ondan bulaşmadı.

Not: ateşim hiç çıkmadı. Hep uykusuzluk hissi var ve genzim sinüs akıntısından dolayı rahatsız hissettiriyor.

 
olabilirsin de olmayabilirsin de. kimse net bişey diyemez. test yaptırman lazım.


  • elorelia  (14.07.21 13:54:08) 
Kasma bence. Ben her geniz akıntısında moğaz acısında gitseydim şimdiye en az 30 defa test yaptırmam gerekirdi.

Yaz ayları insan hava akımında kalıyor. Terli terli üşütüyor, cam açık uyuyor, soğuk içecek tüketiyor vs. Bi dünya boğaz acısına neden olabilecek şey yapılıyor. Süt ve süt ürünleri- gluten falan bi çok insanda geniz akıntısı yapıyor. Ağırlaşmadıktan sonra problem etmezdim.
  • zimbirik  (14.07.21 14:30:21) 
Bence covidsen dahi eğer kötülemiyorsan gitmene gerek yok. Ha bu arada sanki covidmişsin gibi kendini insanlardan izole et derim. Geçmiş olsun.


  • lcha  (14.07.21 15:12:36) 
Sana 5 gün rapor yazıyorum. Evde kalıp dinleneceksin. 6. gün gel kontrolünü yapalım. Bu süre içinde çok insan içine girme tek takıl.


  • infernalcadre  (14.07.21 15:27:13) 
Umarım değilsinizdir..yeni varyantlarda ateş öksürük belirtisi olmayabiliyormuş. Yine de bi on gün karantina olun. Çok geçmiş olsun


  • photo85  (14.07.21 19:25:09) 
Covit şüphen varsa theraflu falan kullanma sadece parol kullan


  • primetime  (14.07.21 21:50:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.