otel odalarındaki kettlelar gerçekten kullanılmaz mı

öyle bir hurafe vardır ya çorap, don vs kaynatıp yıkıyor millet kettle'ın içinde diye. var mı gerçekten öyle bir şey ya?

eksisozluk.com

İlk defa duydum, birkaç defa kullanmışligim da var. Bundan sonra kullanmam muhtemelen :)

  • mezarkabul  (13.07.21 21:33:45)
hayatımı kararttın, neden böyle bir şey yazdın ki buraya ;(

  • srjkvon  (13.07.21 21:35:43)
her gittiğimde kullandım. böyle şeyler olduğunu ilk kez duydum inanın aklımın ucundan geçmezdi. ben de bundan sonra kullanacağımı sanmıyorum +1

  • ilgeru  (13.07.21 21:35:53)
duyuru sahibi umarım trendyolda mini kattle satmıyordur

  • srjkvon  (13.07.21 21:36:59)
bir duyuru bir kez okuyup hayatimdaki bir davranisimi derhal degistirecegimi soyleseler inanmazdim.

  • WithWorth  (13.07.21 21:41:46)
araplar hep don yıkıyormuş. çalışan bir arkadaşım da söylemişti. :(

  • westblack  (13.07.21 21:42:49)
Oha onu kullanan da mi varmis :) ben yastiga bile temkinliyim.
Cok unlu otelleri uv murekkeple sprey sikarak denemislerdi hic biri carsaf nevresim degistirmiyordu.
Birazdan videosunu atarim.

Buldum
youtu.be
  • divit  (13.07.21 22:00:05 ~ 22:07:48)
Ben de otel çalışanından çorap yıkandığını duydum maalesef. Kurumsal satışta çalışıyor üstelik. Yalan olduğuna ihtimal vermiyorum.

  • auroraaurora  (13.07.21 22:00:41)
bunu duymuştum.

bir de 5* otelde staj yapan (turizm m.y.o.) akrabam bozulup kirlenmediyse çarşaf değiştirmediklerini söylemişti. iç anadolu'daki büyükşehirlerden biri.
  • ya ben lan neyse  (13.07.21 22:06:06 ~ 22:06:49)
bu duyuru hayatımı değiştirdi.
çay yaptım, içtim lan ben o makinalarda :(

  • cay koy geliyorum  (13.07.21 23:27:31)
abiğğğğ :(

bedava ve ekstra bir gıda daha hayatımızdan çıktı.
  • bass solo take one  (13.07.21 23:31:57)
Ben hâlâ kullanıyorum.
Şimdiki su ısıtıcıların üst tarafı çamaşır yıkamak için çok dar alt tarafı geniş. Eğer bu olaydan gidersek yatakta bile yatmamak gerekir. Klozete oturulmaz, kapı kolları tutulmaz.

  • etna  (13.07.21 23:57:55)
Redditte de çeşitle kez gördüm böyle olayların gerçekleştiğini, sadece kettle değil filtre kahve makinesi vb. için de geçerli. Otelde çalışan yönetici, room service vs. çalışanlar AMA'larda askreddit thread yorumlarında küçük elektronik aletlere dokunmadıklarını yazmışlardı.

  • mirafiori  (14.07.21 00:03:47)
Bir 5 yıldızlı otelin spor salonunda uzun süre spor yaptım. İnsanların otel havlularına davranışlarını gördüğümden bu yana kettle'ı geçtim, havlularını bile kullanmıyorum.

  • Mirket  (14.07.21 00:48:40)
Ben hep kullaniyordum. Bu duyuruda yazilanlar aklimin ucundan gecmezdi. Resmen aydinlandim. Bir bu bir de klozetin tepesine tuneyerek ihtiyacini giderenlerle ayni dunyada yasadigimiza inanmak istemiyorum.

  • nax  (14.07.21 01:01:11)
Bir uçucu madde olarak çok otelde kaldım, kalıyorum. Bunu yıllar önce Reddit’te okumuş olmama rağmen hep kullandım, kullanırım.
Pimpirikli bir insan değilim kafaya takmıyorum. Kaynar su yani ne yapabilir ki bana orada önceden kaynamış şey. Zaten saçma geliyor. Kimsenin gidip de kettle içinde çorap kaynattığına inanmıyorum. Şu sinema salonunda koltuğa aidsli iğne bırakıyorlarmış şehir efsanesi gibi bir şey.

  • zoghurt  (14.07.21 01:26:12)
yarin derhal seyahat kettle'i aliyorum :/

  • in vino veritas  (14.07.21 05:56:46)
hep kullanırdım, çok ilginç

  • Hallegadola  (14.07.21 09:19:53)
ben kullanıyordum.

Ama bu söylediğini ilk defa duydum. Bundan sonra da eğer deterjan gibi, sabun gibi kokmuyor olursa kullanmaya devam ederim. Sonuçta kaynamış su, dezenfekte ediyordur zaten içini. Deterjan, sabun kokuyorsa da kanserojen olduğu için kullanmam.

Ayrıca, donları, çorapları falan kaynar suda yıkarsan büyük ihtimalle ömrünü yarıya indirirsin. Likra, lastik vs hiç bir şey kalmaz. O yüzden çok çok yaygın bir durum olduğunu sanmıyorum.

Senede en az 40 - 50 günümü otelde geçiriyoruz. İlk defa bu dediğini duydum. çok yaygın olsa daha önce kulağıma gelmiş olurdu. Çarşaf değiştirmeme durumunu daha çok duydum diyebilirim.
  • zimbirik  (14.07.21 10:02:48)
Öğğğğğğ
Bi dahaa aslaa!

  • photo85  (14.07.21 19:30:08)