evde yokken kediye mama verecek birini bulmak

Bu hafta sonu ailecek evde olmayacağız. 3 kedimiz var. Kedileri yanımızda taşımamız çok zor olur onlar için de. Cumartesi sabah bolca mama ve su bırakacağım ama endişeleniyorum doğrusu.

Apartman görevlisine anahtar bırakmaya çekiniyorum. Apartmanda da kimse kalmadı, tanıdığım herkes tatilde.

Bu durumlara siz nasıl çözüm buluyorsunuz?

Sadece hafta sonu ise endişelenmeyin. Yavru değillerse iki üç gün idare ederler. Bolca su ve mama bırakın yeter.

  • elorelia  (13.07.21 20:38:55)
haftasonu kısa bir süre. 2-3 günden bir şey olmaz. yeteri kadar su ve mama dolu genişçe birkaç kap işinizi görür.

  • zgrydn  (13.07.21 20:39:43)
Yalnız yaşadıpım dönemlerde 5 gün bıraktığım oldu. Suyu devirme ihtimallerine karşı çelik tencereye koyuyordum. İdare ediyorlar.

  • suicides underground  (13.07.21 20:44:35)
Mama ve su sorun olmaz birkaç gün için. Ekstra tuvalet kutusu tavsiye ederim ben. 4 gün yalnız bırakıyorum benimkileri mecbur kalırsam. Dönüşte en büyük sorun tuvalet temizliği oluyor. :)

  • auroraaurora  (13.07.21 20:45:00)
psikolojik olarak kötü etkileniyorlar daha çok. 2-3 odaya mama su koymak iyi olur ne olur ne olmaz diye.

su devrilmesi riski olduğu için hem küvet banyo kapısını açık bırakmak iyi olabilir küveti doldurup hem bir kaç su kabı
  • ShadowOfMoon  (13.07.21 21:02:40)
mama ve su tamam da hava cok sicak, mumkunse pencereleri yukardan acik birakin hava girsin.

arada temizlige falan gelen kadin varsa ona verebilirsiniz belki anahtari. ama sadece haftasonu gibi kisa surelerde sorun olmuyor genelde.
  • 65 derece  (13.07.21 23:57:11)
havalar sıcak su hızlıca buharkalabiliyor, olabildiğince büyük kaplarda koyun suyu hocam.

  • hayaletimsi  (13.07.21 23:59:33)
Camları yukarıdan acik bırakın demiş bir arkadaş haklı olarak ama bir yakınımın kedisi o araya sıkışmıştı ve kurtarılamadı.

  • icimdekipollyannatinerebasladi  (14.07.21 00:57:48)
evde kedi birakirken ben kapilarin kapanmasindan korkuyorum bi odaya girince bi sebepten kapisi kapansa cikamaz odadan diye korkuyom ek bilgi olarak soylemek istedim bi yerin camini acarsaniz vs.
2-3 gun hicbi sey olmaz. oduller falan verirsiniz gitmeden ve geldiginizde. cook korkuyosaniz IP camera onericem 180 tl gibi fiyatlarla.

yoksa aclik susuzluk zorluk cekecek bir durum yok zaten siz yokken bol bol uyurlar
  • ala09  (14.07.21 01:48:03)
nolur nolmaz diye suyu birden fazla koyun, mama da çok koyun birşey olmaz.

bir de görebilmek için mama su kabını gören bir kamera koyuyoruz biz.
  • prodeq  (14.07.21 09:28:58 ~ 09:29:17)
Bütün haftasonu kim ne derse desin aklınız kedilerde kalacak. O sebepten yakın bi arkadaşınızdan rica edin derim.

  • philiptraum  (14.07.21 09:54:49)