[]

ingilizce adres

street ve no diye kısımlar var ama bizim adres formatı x mah. y cad. z apt. 1/1 gibi bir formatta. adresi nasıl yazabilirim? Formu da ingilizce doldurmam bekleniyor.
 
Apartman numarasi/Daire numarasi Cadde adi
Posta Kodu Ulke

111/4 Abc (Street)
34000 Turkey

Aslinda bu Turkiye'nin de formati, Turkiye adresimi de bu sekilde veriyorum, postacilar anliyor. Hic sorun yasamadim. Ne apartman adi yazarim, ne de mahalle adi.

Asil "su mahalle, su caminin arkadasi, bakkaldan sonra 2.apartman..."diye adres yazanlar aslinda tarif veriyor adres yazmiyor.

Posta kodun zaten mahalleni veriyor, ilk iki numara da sehri gosteriyor, apartman numarasi onemli cunku sirasi var 1 3 5 7 diye gidiyor.
  • howfaristhesky  (13.07.21 01:30:22 ~ 01:31:32) 
Dediğin formatın ingilizce halini mi soruyorsun yoksa türkiye’de ki adresinin ingilizceye uyarlanmışını mı soruyorsun? Adres türkiye’deyse direkt olarak yazılıyor diye biliyorum (en azından ben hep öyle yazdım)

Her şey ingilizce yazılır, adress : x mahallesi y sokak z apartman no: 128 bu şekil. Sadece türkçe karakter kullanmaktan vazgeçebilirsin gerisi full aynı
  • avatar is back  (13.07.21 01:32:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.