[]

dizlerimdeki gariplik ve menisküs yırtığı hakkında bir kaç soru.

3.derece menisküs yırtığım var (full yırtık sanırım) doktor ameliyatın çok manası yok demişti. yırtık 8-10 aydan fazladır var (güncel şekilde takip ettim dizimin durumunu 2.derecedeyken falan da doktorla iletişimdeydim)

son 1-2 haftadır dizlerimin arasında hiç bir bağlantı yokmuş gibi hissediyorum. az önce ayakta 10 dk bekleyince sanki vücudum emaneten alt bacaklarımın üstünde duruyormuş gibi hissettim, bu yüzden ayaklarıma çok yük biniyor ve ağrı yapıyor.

ne yapabilirim? ameliyat olmalı mıyım? egzersiz ya da buz tedavisiyle iyileşme olur mu? korkuyorum artık çünkü. sanki bir anda yürüyemeyecek ve yere düşecekmişim gibi hissediyorum bazen.

 
en son ne zaman doktora gittiniz? belki tekrar mr çekilmesi gerekir. bir de boşluğa basma hissiyatı var mı? bağlar da gitmiş olabilir çünkü...


  • hullabaloo  (13.07.21 09:01:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.