[]

ecnebilerin twitter profiline yazdıkları he/him ya da she/her ne demek?

eşcinseller vs için destek iması mı ne bu? ya da eşcinselim mi demek bu? özellikle ingiliz profillerde çok gördüm bunu. genelde konum kısmına yazıyorlar.
 
www.pinknews.co.uk

Genel olarak lgbti+, özellikle trans bireyler cinsiyet pronoun'larına önem veriyorlar.
Genderfluidite kavramı da yaygınlaştığından beri "kadın gibi gözüküyorum ama bana she/her demeyin, they/them deyin" ya da "biyolojik cinsiyetim erkek olsa da ben kadınım, bana he/him değil, "she/her deyin" gibi, kendi pronoun'unu seçiyorlar. Cinsiyet kimliklerinin kabulü/saygı görmesi için de seçtikleri şekilde hitap edilmek istiyorlar. Cis bireyler de bunu desteklemek için, yaygınlaşması için yine pronoun'larını öyle ilan ediyorlar. İyi hatırlattınız, ben de yapayım.

Türkçe cinsiyetsiz bir dil olduğu için rahatız biz, hepimiz "o"yuz. :)
  • kobuzchu kiz  (12.07.21 14:03:48 ~ 14:08:36) 
ya bu amarigada bir dalga var ben kendimi boyle identify ediyorum diye. mesela kadin cikiyor diyor ki ben kendimi erkek olarak identify ediyorum o yuzden bana she degil he/him diye sesleneceksin. baskasi cikiyor benim cinsiyetim yok, o yuzden they/them diyeceksin. sjw sacmaliklari iste milletin derdi yok boyle seylerle ugrasiyorlar. bazilari da bunun uzerinden saka yapiyor iste hehe bana he/him bey diyeceksiniz!!! diye


  • nibba  (12.07.21 14:04:44) 
Cinsiyetçi dillerde yapılması gereken bir durum. Bir kadına he diyemezsin, o kadın da she olduğunu öyle hitap edilmesini istiyor.

Olayı eşcinsellikle sınırlandıran kişiler yanlış anlamaya çok müsait. Onyargilarinizdan kopun. Gelişmiş dünya zihninizdeki şekilde işlemiyor.
  • howfaristhesky  (12.07.21 15:03:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.