Dışarıda arabada ne sıklıkla kuş pisliği oluyor

Bizde kapalı otopark yok, arabada günde 2 tane falan kuş pisliği oluyor. Üstelik çok ağaçlı bir mahalle de değil burası. Ağaç altına koymuyorum. Üstüne konup mu pisliyorlar anlamadım.

Kapalı otoparkı olmayanlar, size de aynısı oluyor mu? Hemen temizliyor musunuz? Boyaya zarar veriyor diyorlar.

Uçarken de yapıyorlar. Hemen temizlemiyorum. Pek önem vermiyorum arabaya. Belki çok para versem, sıfır almış olsam o zaman dikkat ederdim.

  • himmet dayi  (11.07.21 21:24:40)
Uçarkenyapıyorlar. Çok umursamıyorum. Bizim araçta da çok oluyor kuş pisliği. Yağmurlu bir dönemse o zaman nemli kaldığı için zarar verebilir belki ama kurumuş kuş bokunun bi zararı olmaz gibi düşünüyorum.

Bizim araçta kavlama dökülme olmadı.
  • zimbirik  (11.07.21 21:38:20)
Dün yıkattım yaklaşık bir saatlik kadar sürede kuş pisliği iki ayrı noktada kendini gösterdi.
Bazı kılavuzlarda da yazar boyaya zarar verdiği. Oje - aseton ilişkisi gibi düşünebilirsin.
İmkan varsa hemen temizlerim.
Bazen de, dünya malı zaten eskiyecek diye çokta bakmıyorum.
  • Erva  (11.07.21 22:19:05)
Ek bilgi. Sgac olmada da elektrik tellerinin altina cekiyorsaniz kuslar oralara da konup hacetlerini gideriyorlar. Bir de bana denk gelen kuslar butun işkembeyi bırakıyorlar. Ya da ben sansima.

Tellerin altina denk getirmemeye calisin prk ederken
  • exlibris  (12.07.21 00:38:16)
Boyaya zarar verir, eritiyor vernigi aninda silmen lazim.

  • divit  (12.07.21 01:23:38)
ustune su dokup iyice islatip nazikce o pisligi temizlemen lazım. sakın ha 3-4 gun falan temizlememezlik yapma.

  • phiphi  (12.07.21 01:58:02)
Bir ara bizim sokağa martılar dadanmıştı, her gün pislik oluyordu. Büyük kuşun pisliği büyük oluyor, tam da kapı aralarına denk getiriyorlardı. Kurursa çıkarması da zor oluyor, görünce arabada taşıdığım camsil ile 20-30 saniye kadar bekleyip mendille temizliyordum.

  • Tutkun  (12.07.21 08:37:19)