[]

Kürtçe şarkı ismi

Selam sesiyaniklar,

youtu.be bu linkteki 02:30 dan itibaren en sağdaki çorapsız yanık yanık ne söylüyor? Yar yokmuş gurbet yokmuş, durbay durbay nedir yaw ?
Bide bunu en güzel kim söylüyor?

 
Şarkının adı Kâl bûme(yaşlandım). Ez gurbete ketime(gurbete düştüm) diye de arayabilirsiniz. En güzel kim söylüyor diye ben biraz baktım da sanırım en iyi bu elemanlar söylüyor. Şu grup da fena değil:
youtu.be

Edit:
O durbay durbay değil durva durva(uzaktan uzaktan) o kısmı çevirmek gerekirse şöyle olabilir:
Ez gurbetê ketıme (Gurbete düştüm)
Tenê mаme yаr tune (yalnız kaldım yar yok)
Durvа durvа dışewtıme (uzaktan uzaktan yanıyorum)
Çаre tune yаr tune (çare yok yar yok)
  • Amaranta ursula  (10.07.21 21:21:13 ~ 21:28:52) 
Büyük dertten kurtardın,bu kadar güzel birşeyi daha önce nasıl kaçırmışım diye soyleniyordum.çok da güzel söylemiş biraz daha dinliyim. Aaaah ez gurbete.....


  • cakmayazar  (10.07.21 21:35:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.