[]

Üniversite Grup Projesi Dersi - Nota İtiraz

Selamlar.

Bir dersin notu muhtemelen hakettiğim gibi gelmeyecek. Çünki ders grup çalışmasına dayanıyordu. Grup olarak bir proje ürettik ve kendi payıma düşen kısmı gayet iyi hallettim. Hocanın incelemesi sırasında da sorun çıkmadı. Ama projenin diğer kısımları yalap şap yapıldı ve hoca inceleme sırasında birçok hata gözlemledi. Bu kısımlar üzerinde hiçbir katkım olmadı çünki iş bölümünü böyle yapmıştık. Bana düşen kısım zaten projenin yarısıydı. Grup ise 6 kişilik.

Bana göre proje bu haliyle geçer not alamaz. Ama son dönemimiz olduğu için hoca geçer not verecek diye düşünüyorum. Dersten kalan okuldan atılıyor (bir sonraki dönem bu dersi bir daha alıp devam edemiyor). Bu kıl payı geçirecek not da ortalamamı düşürecek.

Projenin iyi gitmediğini birçok kez söylememe rağmen pek bir şey değişmedi ve bu aşamaya geldik. Çok sinir bozucu bir durum. Bütün projeyi tek başıma bundan daha iyi yapabilirdim. Ama grup çalışması olduğu için bu mümkün değildi tabii.

Nasıl bir itirazda bulunmalıyım? İtirazım dikkate alınır mı? Hocaya da durumu bildirdim ama gergince cevap verdi: "ben her şeyi dikkate alıyorum zaten". Bunu sanmıyorum çünki grupta hiçbir şey yapmayan da var. Evet, abartısız "hiçbir şey". Bu kişiyi de geçirecek muhtemelen.

 
peer grade gibi bir şey yok mu? yani grup üyeleri birbirini puanlamıyor mu?

bizim okulda projeye hakettiği puan verilir, hiç çalışmayana ise daha az puan verilirdi
  • jelly bear  (10.07.21 16:41:17) 
@jelly bear

Öyle bir şeyden hiç bahsedilmedi. Muhtemelen yok.
  • pantepember  (10.07.21 16:44:07) 
Çok yaşadım bu sorunu. Proje grubundakiler Anadolu'dan gelmiş tarikat yurtlarında kalan tiplerdi. Bir iş yaptırmak imkansızdı.

Malesef kaderine razı olacaksın.
  • dekart  (10.07.21 17:17:14) 
eğer düşük alırsan dilekçeyle maddi itiraz için başvurabilirsin ama oradan bir şey çıkmaz sonuçta genel ödev kötüyse. olmazsa bölüm başkanıyla falan konuşursun da çare olur mu bilmem.


  • passion rules the game  (10.07.21 18:44:37) 
Sonuç:
Hoca itirazıma ilkin epey detaylı bir email ile karşı çıktı. Ama proje çalışmamızda onun eksik olarak gördüğü kısma (proje yönetimi) vurgu yapan bir itiraz daha yazmam halinde yeniden değerlendireceğini belirtti. Ben de dediği gibi yapıp daha resmi, daha dikkatli bir itiraz email'i yazdım. Bir gün sonra hoca notumu bir basamak yükselttiğini bildirdi ki bu da benim için yeterli.

  • pantepember  (15.07.21 12:00:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.