musluk kırıldı

banyoda şofbenin takılı olduğu musluk kırıldı ve musluk açık kaldı :D nasıl kapatabilirim? şarıl şarıl su akıyor.

vanası yok mu ana vana dışında? nasıl suyu kesebilirim?

  • nick bulamadim  (10.07.21 15:04:15)
Genelde banyoda bir vana daha olur saat vanası dışında? Yoksa Ana vanadan kapatıp bi koşu gidip musluk alıp tamir edeceksiniz.

  • westblack  (10.07.21 15:05:24 ~ 15:05:32)
bir tane daha vana var kabinin olduğu yerde ama işe yaramıyor :( kapalı zaten :(

  • nick bulamadim  (10.07.21 15:06:52)
şofbene gelen suyun vanası tuvaletteymiş. onu kapatınca baya azaldı. şu an akan su borularda kalan su sanırım. birazdan durur. ancak bu sefer de tuvaletteki vananın olduğu yerden su akma sesi geliyor. şu an hala su bir yerlere gidiyor mu? acil mi değiştirmem gerekir musluğu? 1-2 sonra yapsam olur mu?

  • nick bulamadim  (10.07.21 15:14:23)
boyları farklı oluyor sanırım. neye göre ölçücem? kaç cm olduğunu nasıl anlarım? arasındaki boşluğu ölçsem olur mu?

  • nick bulamadim  (10.07.21 15:28:35)
Fotoğrafını cek goster hirdavatciya. Bilir o.

  • westblack  (10.07.21 16:50:28)
Foto yok mu?

  • m orak  (10.07.21 16:54:05)
Kendin yapabilecek misin tarif edelim

  • m orak  (10.07.21 16:54:27)
aldım taktım. ama şöyle sorunlar var.

ana vana kapalı şu an. yalama oldu sanırım açamıyorum. ana vanayı da değiştirmem gerek. ancak ana vana kapalı olmasına rağmen az da olsa su hala geliyor. tabii yeni bataryayı takınca gelmedi ama bataryanın olduğu yere borulardan su geliyor ana vana kapalı olmasına rağmen. ana vanayı açınca diğer musluklar kapalıyken su gelmezken buradan gelmeye devam ediyor. ne olmuş olabilir? musluğu kapatırsam da o su başka bir yerden sızıyor.

ikinci sorun bataryanın kökünü takamadım. şu an bataryayı taktım ama onun takıldığı 2 boruyu takamadım. nasıl sökülür? onları takarken böyle saçaklı kumaş falan sarmam gerekir mi? ustalar sarıyordu sanki.
  • nick bulamadim  (10.07.21 19:54:53)
ana vanayı da değiştirdim. kırmızı olan. ancak o kapalı olmasına rağmen kırılan bataryadan su damlıyor. yani şöyle. o batarya kapalı olursa su gelmiyor o musluğa gelen su başka yerden damlıyor. açık olursa da oradan damlıyor. sorun ne olabilir?

  • nick bulamadim  (10.07.21 21:04:12)
fotograf koysan daha rahat anlayacagiz. vidali boru baglantilarinin oldugu yerleri "teflon bant" ile sarmalisin ki kacak yapmasin. bir de foto cek neresi calisiyor neresi ne zaman damliyor gorelim.

  • robokot  (10.07.21 21:20:02)
Teflon bant ya da kendir sarmadigin için geliyor olabilir, gormeden bilemem

  • m orak  (11.07.21 04:56:55)
musluğun takıldığı yerde plastik bir çember varmış. o düşmüş. ondan akıyormuş. orayı hallettim ama bu sefer başka yerler akmaya başladı. lavabodaki musluğun altından akıyor ve yine banyodaki başka bir vanadan su akıyor. fotoğrafı koydum. ne kadar belli oluyor bilmiyorum ama işaretlediğim yerden şerit şeklinde su akıyor. neden olabilir?

  • nick bulamadim  (13.07.21 09:43:01)
plastik cember = conta

actigin vanalarda elin degmisken contalari degistir evet.

butun vidali yerleri (cevirerek taktigin) da once teflon bant ile destekle.
  • robokot  (13.07.21 10:17:03)
sorunlu bataryayı çözdüm ancak resimdeki vanaya hiç dokunmadım. bu neden su akıtıyor olabilir? yine aynı şekilde lavabodaki de su akıtıyor ve hiç dokunmadım.

  • nick bulamadim  (13.07.21 12:44:46)
belki ana vanayi eskisinden daha tazyikli olacak sekilde acmissindir. resimdeki vana ve lavabodaki dokunmadigin muslugun contalari problemlidir coktan, su basinci artinca onlar da damlatmaya baslamistir. ana vanayi kısmayı deneyebilirsin ya da bunlarin da contalarini degis...

  • robokot  (13.07.21 16:28:23)
yok ya daha fazla açmadım. hatta eskiden sonuna kadar açıktı. yani başka bir musluk bataryasını değiştirdim diye başka bir vana ve başka bir musluk neden akar ki?

  • nick bulamadim  (14.07.21 21:39:35)