[]

Bu şey nedir nasıl kullanılır? (Klozet-alaturka karışımı şey)

youtu.be (8:33’e gidin)

İlk defa gördüm bende merak ettim yahu. İzleyenlerde anlamamış ben iyice anlamadım ne olduğunu


 
(bkz: bide) klozet adamın arkasında kalıyor, bide'yle temizlik yapılıyor.


  • kobuzchu kiz  (09.07.21 22:07:41) 
@kobuçu evet o tamam da nasıl temizlik yapılıyor? attığım videoda su ile doldurup üstüne oturuluyor, öyle mi?


  • avatar is back  (09.07.21 22:09:47) 
anamericaninrome.com

genelde yaban ellerde adamlarin banyosu bu sekilde oluyor. once klozette hacet giderip yan tarafa geciyorsun, bidenin muslugu var ayrica gider kismi kapatilabiliyor mekanizma ile. suyu acip dolduruyorsun ve oturuyorsun.

bazilari burada abdest alir ki yanlistir, olmaz
  • exlibris  (09.07.21 22:12:47) 
Bu tiplerinde sanırım suyun kaldırma kuvvetiyle temizlik yapıyor.
Duş başlığı gibi ( d.newsweek.com ) başlıklı olan (elle yönlendirilen),
Doğrudan hedefi nişan alan su püskürten tipleri de var.
  • sumuklurakun  (09.07.21 22:50:15 ~ 22:50:33) 
İspanyollarda sanırım, akan suyla temizlik yapma kültürü yok. Onlar suyu bir yerde biriktirip o suyla temizlik yapıyorlar. Bide denilen alet onun için icat edilmiş.
Adamların yüz yıkama şekilleri de tuhaf. Lavabolarında, bizim hamamlardaki kurna sistemi gibi sıcak ve soğuk su muslukları birbirinden ayrı. Lavabonun giderini tıkayıp, lavaboda su biriktirip o suyla yüzlerini yıkıyorlar.
Dubai çok kozmopolit bir yer olduğu için, adamlar her kültüre uyar vaziyette sistem kurmuşlar.
  • Mirket  (09.07.21 23:30:43) 
iki şekilde kullanılıyor.
taharet musluğu mantığı ile akan suyla temizliyorsunuz ya da gideri kapatıp bideti suyla doldurup oturuyorsunuz, durgun suyu elle alıp temizliyorsunuz.

  • candide  (10.07.21 00:06:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.