[]

Hızlı okuma tekniğinin işe yaradığını gören var mı?

Özellikle fotoğrafik okuma tekniğini deneyimleyip hayatında kullanan ve etkisini gören var mı? Uğraşmaya değer bir şey mi?
 
dakikada 270-300 kelimeden, dakikada 420-450 kelimeye çıktım. basit öneri yapan iki kitap sayesinde. bunlar;
1. www.amazon.com.tr
2. www.amazon.com.tr

ayrıca monitörde okuma için inanılmaz hız kazandıran bir uygulama.
www.squirt.io
  • phonex  (09.07.21 22:06:29) 
bu böyle öğrendim hayatım değişti şeyi değil ama, bize ilkokulda seminer yapıp kitap ve egzersiz cd'si falan vermişlerdi.

Sonuç olarak öss derecesi yaptım(sözel), geçen ielts'e girmem gerekti reading'i 60dk yerine 35dk'da bitirdim ve 9 aldım (full). Yani eğer bilginle birleştirebilirsen işe yarıyor ama şu an bir teknik vs. kullanmıyorum özel bir şey yapmıyorum tamamen alışkanlık ve çocuklukta öğrendiğim şeylerin hayatıma uygulanması sanırım. Her hızlı okuyan acayip şeyler yapıyor da diyemeyiz ama sürekli bir sürü metin görmen gerekiyorsa bir sözleşmeye bakıp hemen önemli yerlerini anlaman gerekiyorsa vs. iş görebilir. Bu yani hayat pratiği olmalı.
  • nhk ni youkosu  (09.07.21 22:13:23) 
Genel bildiğim bir konu hakkında kitapta denedim. Hızlı okuma degil sanırım gözleri kaydırarak satırlarda atlayarak okudum. İyi idi. Yoksa o kitabı tamlayamazdim. İhtiyacım olanı aldım. Yavaş okurken de hafızada çok yer etmeyebilir. Bir de bu teknikler kitaba göre değişir sanırım


  • seyyar satıcı  (09.07.21 23:22:45) 
On sene kadar önce bi kitap alıp biraz ugrasmistim, hız oranı yükseldi ama anlama oranı da düştü.

Bu problemi hızlı okuma çabalarımi ve egzersizleri yarım bırakmış olmama bağlıyorum.
  • biseysorcaktim  (10.07.21 12:24:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.