[]

Amerikan doları 10 kat değer mi kaybetti?

1950lerden günümüze varıncaya kadar dolar 10-11 kat değer mi kaybetti?
Bir belgeselde 1950lerde 15 cent’e alınan bir şeyin günümüzde 1.60 usd olduğunu söyledi de. 
Geçen 90larda çekilen bir film izliyordum, market sahnesi geldi şimdiki fiyatlarla karşılaştırayım dedim, her şeyin fiyatı aynı mı olur inanamadim.


  • howfaristhesky  (09.07.21 02:51:30) 
Senede %2 kaybediyor bu sene %4 kaybetti galiba.

90'larda, ortalama ustu semtlerde istanbul evleri 30bin dolardi.
En pahali ozel okullar 5bin dolara yakindi.
  • divit  (09.07.21 09:39:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.