[]

2021’de ortalama ev kurma maliyeti ne kadar?

m.bloomberght.com

Şurada 65 civarı denmiş ama bana biraz az geldi. Normal midir yoksa? Ne çok lüks ne dandik, bazı mobilyalar orta bazıları ortalama üstü desek kaç kağıt tutar acep? (Listede pc falan sayılmış onu bile saydıkları için 65’e az dedim)


 
Bir ay önce bütçe çıkardığımda buna yakın hatta bundan da az bir sayı çıkmıştı.
Evin Salon büyüklüğü ve kaç odalı olduğu büyük unsur.
Belirleyici kısım beyaz eşya ve yatakların fiyatı tabii.
  • Etanglement  (08.07.21 19:03:26) 
100 binin altı zor.


  • alicandan  (08.07.21 20:03:00) 
Açılın cumartesi nikahım var.
Ev aileden.
Buzdolabı çamaşır bulaşık makinesi ankastre 21bin (Bosch taksitli- personel indirimi)
TV 5.5bin (Philips peşin ve personel indirimi)
Yatak odası yemek odası salon takımı 45bin (Dogtas peşin)
Toplam 71bin etti. Aldığımız her ürün, o ürün yelpazesinin ortalama fiyatlarının üzerindeydi.

Ek olarak
Ortalama büyüklükte bir mutfagi yenilemek 20bin
Banyo dusakabin ve lavabolar 5bin
Her ikisinde de fayans işine girmedik.
Banyo ve mutfak bataryaları 3bin.

100bini bulmak çok kolay. Ee bir de bunun altın işi var. Takım elbise damatlık gelinlik.
  • allah yazdiysa bozsun  (08.07.21 20:16:31) 
zaten ana itemler en az 55-60 tutuyor.

daha tabağı, çatalı bıçağı, bardağı, evin süsleri, ayakkabılığı gibi ince şeyler giriyor. ben 100binden ucuz olacğaını düşünmüyorum. ben 5 sene önce 22bin liraya kurmuştum.
  • tchuck  (08.07.21 20:19:37) 
Linke daha yeni tıkladım. Bahsedilen rakamlar imkansız değil. Ama açıkçası ben erkek halimle bile pek gönüllü olamadım. Bazı yerler var. Misal ben ofis mobilyası alırken koltuk takımını metre hesabı ile almıştım. Ucuz ama ben eve yakıştırmam. Ben yatak odasına 17bin verdim. İş arkadaşım 6bine almış. Oluyor.


  • allah yazdiysa bozsun  (08.07.21 20:20:57) 
ya ortalama bir koltuk takımı 15 bin lira, 65'e ne ev kurması :d


  • candide  (08.07.21 20:54:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.