[]

Grammar sorusu

Şu cümlede to disperse sonrasındaki heat ifadesinin the heat olması gerekir mi?

The researchers measured the core body temperature of cattle and found that cows lie down when it is cold and stand up when it is hot to disperse heat.


 
yoo... yani olsa cok bir sey olmaz ama gerek yok. metnin daha oncesinde cowlarin belli bir sebeple ısındığından falan bahsediyorsa ve o heatin disperse edilisine vurgu yapiliyorsa olabilir yoksa gerek yok bence.


  • robokot  (08.07.21 14:00:21 ~ 14:00:45) 
the heat dese sanki spesifik, bilinen, daha fiziksel kavram olan bir heatten bahsediyor gibi, burda oyle bir durum yok genel konusuyor


  • neverletyougodown  (08.07.21 16:59:42) 
yanimdaki amerikali'ya sordum. the yok dedi.


  • supergirl  (08.07.21 23:34:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.