[]

Düğünde ortalama ne kadar takı toplanıyor?

Özellikle son 1-2 sene ortalaması nedir acaba? Çevrei çok zengin olmayan aşiret vs olmayan sıradan orta halli ailelerin düğününü soruyorum. (Aşırı fakir sülale falan da değil)

Altın hariç 50-75bin lira toplanıyor mudur acaba?


 
altın hariç ne kadar takı toplanıyor mu? başlıkla son cümle arasında bir çelişki mi var? yoksa altın dışında takılan takıları, mesela zümrüt, gümüş, yakut vs onları mı soruyorsunuz?

eğer nakit parayı soruyorsanız o kadar gelmez. ortalama bir düğünde altın + nakit 50k
  • reanarchy  (08.07.21 13:59:13) 
Açılın yeni düğün yaptım.

Bizim düğün tek taraflıydı, yani sadece kız tarafının akrabaları ailesi vardı. Erkek tarafından 10 kişi anca vardı.

12 bin TL nakit 48k lık altın(10 gün önce hesapladık bunu) 6 tane bilezik, 2 si ağırburmalı olanlardan. + erkeğin çekirdek ailesinin taktıkları + kadının çekirdek ailesinin taktıkları

Düğünde toplam 300 kişi geldi gitti.
  • zimbirik  (08.07.21 14:10:47) 
12 bilezik + çeyrek tam yarım altınlar ve nakit vardı
Fakat aklımda sadece bilezikler kalmış
Ortalama 60 70 bin yapıyor
  • en_birinci  (08.07.21 14:14:29) 
Geçen hafta arkadaş evlendi 90 bin takılmış, Ama her iki tarafta köylüydü, köylerde bu işlere çok önem verdikleri için normal.


  • paramolacak  (08.07.21 15:03:19) 
2.5 sene once gelen altinlarin bugunku degeri 90bin civari. Gerci bugun yapsak ayni altin gelebilir mi bilmiyorum.


  • cleric  (08.07.21 16:43:26) 
30-40 binden fazla gelmedi bizim arkadaşlara. Çeyrek olmuş 900 lira, gelenlerin çoğu çeyrek bile takmıyor artık.


  • roket adam  (09.07.21 00:06:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.