Yazları black metal dinleyememek

Black metal en sevdiğim müzik türü, istisnasız her gün 1-2 albüm dinlerim.

Ama şöyle bir şey farkettim, havalar sıcakken, güneş ışıl ışılken black metal dinleyesim gelmiyor. Gece yine canım çekiyor bazen, ama gündüz sıfır.

Bilmeyenler için black metal şöyle bişey: www.youtube.com

Onun yerine şöyle şeyler dinliyorum: www.youtube.com

Sizin de hava durumuna göre müzik zevkiniz değişiyor mu ya?

zevklerin hava sartlarina gore degismesi normal. yaz dizileri, yaz muzikleri diye bir sey var. black metal de kuzey muzigi oldugu icin kisin daha iyi gidiyor. uzun suredir dinlemiyordum iyi oldu hatirlattigin.

  • buenosdias  (08.07.21 10:26:50)
Yas kis acimam

  • thesomberlain  (08.07.21 10:28:13)
Yaz kis acimam, yapistiririm +1

  • invictae  (08.07.21 10:38:26)
evet mevsime göre müzik seçimlerim değişiyor, bu sıcakta metal mi dinlenir :) bir uyumsuzluk hissettiriyor bana da

  • freebird5406_2  (08.07.21 10:43:32)
tersine bütün kış türkçe pop dinleyip şu an deli gibi metale sardım. ama hayat kalitesiyle de alakalı bence, yazın güllük gülistanlık hayat yaşayan insanın metal dinlemesi zor gibi sddfklg

  • amugochi  (08.07.21 10:46:03)
hahaha mükemmel tespit :D yazın dinleyemiyorum demeyelim de kışın kar eşliğinde dinlerken kendimizi iskandinav ormanlarında hayal etmenin tadı farklı diyelim

  • william morris  (08.07.21 13:33:12)
bana da oluyor benzer bir şey, mevsimlere göre müzik ihtiyaçlarım bazı değişkenlikler gösterebiliyor. flamenko-latin ya da pop&dans playlistlerime yazın daha çok dönüyorum, sonbaharlarda indie daha çok yer kaplayabiliyor, kışın christmas-folk tadında bir dönem geçirebiliyorum, ilkbahar geçişlerinde doğa ananın uyanışı model celtic müziklere bağlayabiliyorum. onun dışında rock-metal eksenindekiler yıl boyu sağdan soldan çıkabiliyor, yerleri ayrı :) ama evet yaz günü ben de uzaklaşabiliyorum, özellikle mesela power metalden.

  • nimberjack  (08.07.21 13:43:02)
Sıcakta çekilmiyor gibi olmuş. Doğru bence.

  • baal  (08.07.21 13:46:16)
yazın stoner rock dinlenir

www.eksiduyuru.com
  • freebird5406_2  (08.07.21 13:57:12)
gündüz, sıcakta metal tercih etmem, hatta müzik bile tercih etmem.
tür ne olursa olsun müzik akşam, gece, sabahın köründe güzel oluyor.

  • owaki  (08.07.21 17:55:31)
Valla ben de aynı dertten muzdariptim, ben çözümü melodik death metale geçmekte buldum. Yaz kış dinletiyor kendisini,hiç pişman etmedi. Tam bir mevsim/performans canavarı.

  • j r r tolkien hayrani  (08.07.21 18:07:48)
ben canım sıkkınken metal müzik dinleyebiliyorum artık.
keyfim yerindeyse kafam kaldırmıyor mesela :)

  • durme  (09.07.21 00:51:42)
@jrr hocam bi iki örnek paylaş da biz de nasiplenelim.

  • plutongezegendegilmi  (09.07.21 01:00:39)
valla ben death metal dinliyorum acımadan :D

ama geçenlerde keşfedip bayıldığım progresif jazz'ımsı balkan esintili rock grubu önereyim bence çok iyi gidiyor: thank you scientist

youtu.be
  • nhk ni youkosu  (09.07.21 01:29:04)
@pluton
Ayipsin, yazin in flames cok saglam gidiyor mesela. Amon amarth da iyidir o da saglam gaza getiriyor. Birkac ornek

www.youtube.com

www.youtube.com farketmeksizin insani gaza getirme ozelligi var)
  • j r r tolkien hayrani  (09.07.21 01:52:13)
dogrudur. dusunsene guneslenirken agalloch dinliyorsun. sacmalik, uyumsuzluk.

  • baldur2  (09.07.21 02:01:24)
Yani. Norveç etkisi olabilir. En iyisi Norveç'te yapıldığına göre yine en iyi de oralarda ve o iklimde dinleniyordur herhalde:D

Mesela thrash daha dinlenebilir geliyor bana yazın.
  • tey tey  (09.07.21 02:04:47 ~ 02:07:43)