[]

breaking bad'de hata mı buldum? ***DİKKAT SPOILER***

ekteki resme bakınız. açamayanlar için: i.hizliresim.com

s03e11. saul goodman'ın amerikan samoa üniversitesinden aldığı diplomasında "saul goodman" yazıyor.

better call saul'dan biliyoruz ki adamın gerçek adı, yani diploma verilirkenki ismi james mcgill. saul goodman, artık amerikan hukuk sistemi nasıl oluyorsa, adamın iş yaparken kullandığı takma bir isim.

ha diyeceğim ki breaking bad'in bu bölümleri çekilirken saul goodman'ın gerçek isminin farklı olduğu bilgisi henüz yazılmamıştı, hayır öyle de olamaz. saul, walter ile ilk tanıştığında "gerçek adım mcgill" diye kendi ağzıyla söylüyor.

bir hata mı yakaladım, yoksa mesleki olarak takma ad kullanan avukatın diplomasını da mı takma adına göre yeniliyorlar?

 
better call saul'u izlemedim ama diploma sahte olabilir mi?


  • bluntaf  (08.07.21 01:54:30) 
Better call Saul'da McGill den sonra yeni adı olan Saul'u kullanıyor. O sırada çoktan diploması var James olarak. Ama burdaki sıkıntı şu bu diploma breaking bad zamanı için sahte olarak üretilmiş olabilir, yeni better call Saul bölümlerinde buna bi atıf olabilir diye düşünüyorum


  • olaylar olaylar  (08.07.21 01:59:46) 
olaylar olalar +1

bu diploma SG olduktan sonra ortaya çıkmış sahte bir diploma olabilir. Hatta bilerek mi yapıldı bilmiyorum ama alttaki 'damga' gibi görünen şeyin alt kısmı kağıttan ayrılmış biraz. sonradan yapıştırma olduğu belli olsun diye özellikle yapılmış bir detay olabilir. Başkası olsa "yok artık" derdim ama konu Vince Gilligan olunca böyle detaylara şaşırmıyor insan.
  • himmet dayi  (08.07.21 02:13:33 ~ 02:13:52) 
Sahte olduğu söylenmiş.

www.reddit.com

Bu arada diploma hukuk diploması değil. Political Science yazıyor.

İngilizce olarak ararsanız birçok sonuç çıkıyor. Net bir sonuç yok.
  • dissendium  (08.07.21 02:14:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.