Matkap ve vidalama seti

Merhaba, matkap genel anlamda duvar delme vb işlerde kullanılacak. Vida seti de aynı şekilde ev içinde olabilecek işler için alacağım. Matkap ve vidalama tek bir cihazda olabiliyor mu ? Yoksa 2 farklı alet mi almam geriyor ? Önereceğiniz marka ve model varsa sevinirim.

şunu kullanıyorum, ekstrem bir iş yapılmayacaksa gayet iş görüyor www.trendyol.com

duvara bir şeyler asmak için delme, efendime söyleyeyim dolap kulbu monte etme falan için yeterli geliyor bana.

perde duvar falan delinmesi gerekecekse biraz yetersiz kalabilir.
  • dunga  (07.07.21 19:46:19)
Matkap ile vidalama aletinin farkı, vidalama aletinin tork kontrolünün olması. Otomotiv gibi uygulamalar için ise darbeli vidalama aleti kullanılır. Sıradan matkap ise vida zorluk çıkartmasına rağmen sıkmaya devam eder. Hatta ahşapla uğraşıyorsan, onu kırana kadar sıkar vidayı.

Evde kullanıcaksan hiç markasına bakma, ucuzundan ve kablolu olanından ayrı ayrı al. Markasız giriş seviyesindeki aletlerin hemen hemen hepsi zaten kalite olarak benzer. Marka istersen yine giriş seviyesi olan DeWalt ya da Black & Decker. Bu markaların her iki işi de yapabilen aletleri var.

Misal
www.amazon.com
  • rm  (07.07.21 19:50:24)
Aşağıdaki aleti kullanıyorum, duvar tahta aluminyum pencere deldim oldukça rahat biçimfe.
www.gittigidiyor.com
  • solenkol  (07.07.21 20:00:49)
attlas var ben begeniyorum b&d var o da iyidir.

pnomatik matkap alacaksiniz. tam adi bu. vida atmaya da kirmaya da delmeye de yarar. kablolu olsun.
dewalt/stanley bosch makita milwaukee wurth hitachi aeg falan bunlar pahali ust segment. gerek de yok.
hiz ve tork ayari iyi matkaplarda da olur.
  • turbo sadık  (07.07.21 20:44:09)