dondurulmuş karides

marketten dondurulmuş karides alıp deneyen var mı? evde tava yapmak için gideri var mı sizce?

Evet ben sık sık yapıyorum. Metro marketten alıyorum genelde. Hiç yerli almadım, beyaz veya büyük boy almanı tavsiye ederim. Biraz soğuk suyun içinde çözdürüp kullanabilirsin.

Afiyet olsun.
  • giovanne  (07.07.21 17:36:53)
Lezzetinde sorun yok da aspiratör çalıştığı halde kokusu çıkmıyor evden iki gün.

  • ultranil07  (07.07.21 17:57:00 ~ 17:57:22)
Hep o sekilde yaptim, saniyorum ki cogu mekan da zaten oyle yapiyor. Metroda ithal buyuk karidesler gayet leziz bence. Market karidesi derken kocaman marka ufacik cim cimler pek lezzetli olmayabilir

  • gibicibicis  (07.07.21 21:30:47)
Carrefour'da dondurulmuş karides satıyorlar açıktan. Paketli jumbo boylardan bile daha büyük... Onlara bayılıyorum, gerçekten çok lezzetli.

  • Mossy  (07.07.21 21:43:00)
ben tereyagi ve sarimsakla soteliyorum (victor levi'de kesfettim bu lezzeti) sonra ekmek banip yiyorum.

kokusu biraz zor cikar evet ama arada bir neden olmasin.
  • supergirl  (07.07.21 21:48:54)
Güzel oluyor ama buzu açılmadan attığımda tavaya inanılmaz suyunu bıraktı o tereyağıyla karıştı felan kötü oldu, o yüzden ilk buzunu çözdürüyorum, temizlenmemişse temizliyorum sonra tereyağ pul biberle soteliyorum aynı mezecilerdr yenilen gibi oluyor

  • esinikaybetmiscorap.  (07.07.21 23:59:26)