iphonedan iphone a aktarım

ios 12 içeren ipone 6s telefonumu iphone 11 e aktaracağım.

Normalde whatsappımı yedeklemiyordum. hızlı aktarma seçeneği ile tüm uygulamalar aktarılıyormuş. Whatsapp da dataları ile beraber aktarılır mı ekstra bir işlem yapmadan? yoksa illaki yedeklemem mi lazım?

Bir de hızlı aktarma özelliği için ios12.4 gerekiyormuş. Fakat izlediğim bi videoda ios 11 üzerine oluyor dediler. Deneten oldu mu?

geçen sene iphone 6s'ten iphone 11'e direkt aktarmıştım.
yeni iphone 12'yi, iphone6s'e yaklaştır, telefon seni yönlendirir zaten.

  • teritori  (07.07.21 17:19:28)
@teritori arkadaş zaten yaklaştırarak aktarıldığının farkında sanırım, WhatsApp detayını merak ediyor daha çok.

WhatsApp yedeğini aktarmayabilir, onu iCloud'a yedek alıp öyle kurarsınız. İzlediğiniz video eski olabilir, bu özellik 2 senedir falan var çünkü. Belki iOS sürümünü yükseltmişlerdir hızlı aktarım için. Siz iki telefonunda wi-fi ve bluetooth'u açık bir şekilde deneyin, olmazsa güncellersiniz telefonu ya da tek tek kurarsınız uygulamalarınızı.
  • allahkitapwesli  (07.07.21 17:35:15 ~ 17:36:09)
@allahkitapwasli

aynen yalnızca whatsapp özelinde sorum. yedekleyemiyorum whatsappı çünkü telefona yedekliyor direk, sanırım sonradan icloud a alıyor. Telefonda da hiç boş yer yok.

Sanırım yedeklemeden bi deneyeceğim. belki dataları da alır direk. eğer olmazsa sonrasında whatsappı yedekleyip dataları 2. postada alma şansım olur mu ondan emin olamıyorum
  • zimbirik  (08.07.21 07:47:37)
Whatsapp yedeğim hep kapalıydı, ona rağmen yeni telefona aktarınca eski konuşmalar, fotoğraflar falan olduğu gibi kaldı. Sürümünü bilmiyorum ama 6s -> 12'den sorunsuz aktardım.

  • plutongezegendegilmi  (08.07.21 08:01:50)
@plutongezegen

sen hızlı aktar seçeneği ile mi aktarmıştın
  • zimbirik  (08.07.21 08:23:41)
Hatırlamıyorum. Ama telefonu açınca "yakınında tut" dedi, 1 saate yakın sürdü herhalde her şeyi aktarması. "Hızlı aktar" dememiş olabilirim 1 saat sürdüyse.

  • plutongezegendegilmi  (08.07.21 09:37:24)