[]

Böyle mısırı nerden buluruz?

Hepsi yusyuvarlak patlıyor.
?
www.instagram.com


 
farklı mısır türleri varmış benim anladığım kadarıyla. amerika'da kesin türlü türlü vardır, genetiğiyle en çok oynanan şeylerden biri sonuçta mısır.

şu wikipedia linkinde yazıyor bir şeyler, pearl/rice gibi farklı türler varmış:
en.wikipedia.org

bu yuvarlaklara mushroom, bizim burada genelde gördüklerimize de butterfly deniyormuş anladığım kadarıyla.

bir de pişirme ısısı, süresi, yağın sıcaklığı gibi faktörler de düzgünlüğünü etkiliyor diyorlar.

sorunuzun cevabı, belki bulamayabilirsiniz. ya da aktarlara sorulabilir, farklı tür mısır taneleri satıyorlar mı diye.
  • nimberjack  (07.07.21 16:16:14 ~ 16:18:49) 
Ytesekkurler. Ama istisnasız hepsinin öyle olması ilginç. Ben de defalarca soslarla falan denedim patlamayı ama haşlanmış gibi oluyordu bu tür başka bir tür.


  • gameofannen  (07.07.21 19:22:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.