[]

çevrenizde ticaret harici zengin olanların meslekleri

emlak-gayrimenkul, al-sat, ticaret vs harici çevrenizde çokça zengin olmuş kişiler var mı? meslekleri ya da yetenekleri neler mesela?

hiç "ilk okul arkadaşım şimdi x şirketinde y üzerine yazılımlar geliştiriyor proje bazında yıllık yüzbinlerce lira kazanıyor" ya da "grafik tasarımı yapan amcaoğlum x kanalına animasyonlar çiziyor, yeteneğinden dolayı el üstünde tutuluyor bölüm başı onbinleri alıyor" diyebilecek türde var mı?

meslekleri salladım direkt bu eksende olması gerekmiyor, en üstte belirttiklerim hariç, bilgi birikim yetenekleriyle kazananları merak ediyorum

 
Göz doktoru tanıdık ameliyatlardan iyi kazanıyor.
Yazılımcı mühendis falan çok ekstrem işler yapmıyorsa büyük paralar kazanması zor. Para kazanmanın yolu senin hizmetine ihtiyaç duyulması.

  • Gabriel  (06.07.21 23:56:32) 
Big four'un birinde çalışan tanıdığım 2019'da sene sonu 120bin prim almıştı. Maaşı da 30binlerde. Evleri arabaları var.


  • Jux  (06.07.21 23:57:25) 
İzmir'de üniversite mezunu, bir adet İzmir holdinginde çalıştıktan sonra su anda bir firmanın emea vpsi. Aylık 100bin lira alıyor. Aileden de zengindi zaten.

Sigara firmasinda üst düzey yönetici. En son yıllık bilmem kaç yüz bin lira bonuslar alıyordu.

Bir firmanin emea vp'si. Almanya doğumlu Türk, Almanya'dan getirildi. 4 sene önce 20bin euro aliyordu. Buna ek olarak evi, mercedesi, kredi karti, fabrikada yatak odasi/dus vs hepsi sirketten.
  • logisticsmanager  (07.07.21 00:15:36) 
hakim noter karı koca. evlerinin sayısını bilen yok.


  • diffarentiationation  (07.07.21 00:19:12) 
30bin artik zenginlik degil ama maasini bu seviyeye ceken yazilimci ve analist arkadaslarim var.

Bir tane de ergen taniyorum mobil app'lerden 50-100 aliyordu.

Onun disinda maasla zengin olan gormedim, imkansiz bence.
  • divit  (07.07.21 00:19:21) 
Ticaret dışında arteezy zibidisini biliyorum. Herif dotadan milyon dolarlar götürdü biz oyunu oynamak için vakit yaratmaya çalışıyoruz.


  • j r r tolkien hayrani  (07.07.21 00:29:38) 
Bir aile dostumuz bilgisayar mühendisi akademisyen. Yurtdışından aldığı projelerden sadece 5000$ geliri var ayrıca danışmanlık, akademisyen maaşı derken çok iyi kazanıyor.

Yine işletme alanında akademisyen birisini biliyorum kardeşimin hocası. Danışmanlıktan deli para kazanıyor boğaza karşı villalar felan eşi ev hanımı baba köylü tek başına yapmış tüm serveti.
  • cilekli pasta  (07.07.21 08:31:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.