[]

Şu An Biraz Birikmiş Paranız Olsa Ne Yaparsınız?

Mesela 50 bin TL.
 
O kadar param var zaten, faizde duruyor cok da yuksek bir para degil, 5000 euro ediyor mu?


  • howfaristhesky  (06.07.21 22:05:09) 
hiçbir şey. 50 bin tl ile hiçbir şey yapılmaz.


  • jelly bear  (06.07.21 22:06:13) 
Mevduat'a koyarım, ne emmeye ne gömmeye diye tabi ettiğimiz bir meblağ.


  • paramolacak  (06.07.21 22:14:56) 
%40 BTC
%40 ETHEREUM
%20 CHAINLINK alıp cüzdanıma çekerim. 6 ay sonra kar almaya başlarım.
  • ehti  (06.07.21 22:15:00 ~ 22:36:51) 
Guzel bi tatil.


  • brkylmz  (06.07.21 22:24:21) 
Olabildiğince borç ödeyip yükümü azaltırım.


  • 1bir1bir1  (06.07.21 23:06:46) 
Valla bu tür sorular bende garip duygular uyandırıyor. Önceden direkt parayı döviz karşılığına çevirip ona göre cevap verirdim ve "o paraya bişey olmaz", "o da para mı" tarzı olurdu cevaplarım ancak işin bir de diğer yönü var maalesef. Yani maaşları baz alıp düşününce de oldukça büyük bir para gibi geliyor insana bu meblağlar.

Atıyorum ortalama 5 bin maaşı olan biri her ay maaşının yarısını bir kenara atsa bu para 20 aylık bir birikimin sonucu, o yüzden iyi para etmesi gerekir. Ancak pratikte maalesef öyle olmuyor ve bu da cidden üzücü bir durum. O yüzden böyle "o da para mı" tarzı cevaplar bir yerde de sanki küçümseme gibi geliyor. Ne bileyim ben gelip 2 yıl bişeyleri zar zor biriktirip daha sonra da o para eriyip gitmesin diye tavsiye duymak istesem ve biri bana gelip "o para hiçbir sey" dese sinirlenirim. Tamam onu diyen adam da haklı ve o paranın pek bişey ifade etmemesi de onun suçu değil ancak yine de insana o cevabı duymak garip geliyor.

Neyse, sanırım gereğinden fazla uzattım yine. Ben sanırım o parayla döviz alırdım en azından paramin her geçen gün eriyip gitmesini izlemek istemezdim.
  • j r r tolkien hayrani  (06.07.21 23:49:33) 
Sepet yapardım, biraz altın, biraz döviz. Döviz de tek çeşit değil bir kaç çeşit öyle tutardım. Bir kısmını da katılım hesabına yatırırdım. Bu paranın beklemesi gereken seçenek.

Bitcoin türevlerine çok güvenmem, asla tüm parayı da gömmem. Güvenli liman iyidir.

Ya da üzerine borca girebileceksem ihtiyacım varsa araba alırdım. Ev için de kullanılabilir ama eve pek yeterli olmaz sanırım.

Ayrıca tabiki zekatını da vermeyi unutmazdım :) paramı korumak isterim çünkü.
  • epitaf  (07.07.21 01:23:57) 
%50 btc, %50 eth


  • cooperr  (07.07.21 03:02:08) 
Bu parayı bilerek biriktirmedim. Epey zamandır minimal bir hayat yaşıyorum. Eskiden olduğu kadar alışveriş yapmıyorum - giyim, ev eşyası vb. Sanırım biriken bu paranın en büyük nedeni bu. Yaklaşık bu kadar da okul için harcamama rağmen.

Soruyu sorarken detay vermedim, çünki sorunun daha genel olmasını istedim. Herkes kendi sorusuna cevap verebiliyor böyle olunca. =]

Bu arada, yıllar önce 100 TL'lik BTC almıştım. Az önce kontrol ettim, 1400 TL olmuş =0
  • pantepember  (07.07.21 09:35:41 ~ 10:03:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.