[]

masak ve kripto

asagidaki habere gore 75000 tl uzerinde islem yaparsak masak'a haber veriliyormus. benim sorum ise bu 75000 tl fiat para cekme islemine dair midir? ve aylik midir yoksa islem basina midir?

atiyorum btcturk'e baska bir borsadan 75000 tl uzerinde bir usdt yatirsam, bunu 2 farkli transaction'da yapsam sikinti olmaz mi? dogru mu anliyorum, tecrube eden var midir?

www.indyturk.com

 
Anladigim kadariyla borsalari ilgilendiren bir durum bu, borsalardan kyc benzeri bir islemin yapilmis olmasini istiyor masak. 75k uzeri tek bir transaction soz konusu gibi anladim. Ayrica usdt gibi bir coin degil, borsalardan bankalara olan tl transferinden bahsediliyor saniyorum.

yakin zamanda binance tr’den daha yuksek bir miktari bankama aktardim, herhangi bir sikinti olmadi. Kyc de yapmistim zaten.
  • gibicibicis  (06.07.21 20:47:54) 
artık borsa içindeki hareketleri de bildirmek zorundalar sanırım illa fiata bankaya çıkış değil. USDT transferini zaten masak görmez de Btcturk "bu adam 75000 tl karşılığı olan para yatırdı" diye bildirirse sorgulayabilirler. Ayrıca "kimlik tespiti" diyor, e zaten onaylı olmadan işlem bile yapamıyorsun doğru düzgün. Onaylı olunca da 75k gelince yine mi kimlik isteyecekler zaten var ki?

Fakat henüz bu işin vergisi vs. belli değil, bildirseler ne olacak? Mesela aylık 5000 lira maaşlı kişisin ama 75000 bin bulmuşsun nereden geldi dese, kripto zaten çılgın bir ortam çok yüksek kazançlar elde etmiş olabilirsin. Hani hangi şartlarda ne yapılmalı bir mevzuat yok böyle şeyler ortaya atıyorlar.

edit: mesela olan bir sorgu: twitter.com
  • nhk ni youkosu  (06.07.21 20:56:36 ~ 20:59:16) 
masak a haber verilmiyor 75000 tl üzerinde kimlik tespiti yapılması gerekiyor.
ancak sürekli iş ilişkisi kapsamında her halukarda kimlik tespiti yapılması gerekiyor. yani seni etkilemiyor. masak zaten isterse her türlü veriyi kripto para borsası paylaşacak.

  • yeahbutso  (07.07.21 00:26:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.