Para kazanmam lazım ?

Aldığım maaşla hayat standartımı devam ettiremez duruma geldim. Borcum vs yok. Ama gelen para kredi kartına kiraya faturalara gidiyor. 150 bin nakit param var. Ne yapsam nerden başlasam bilemiyorum. Ne üzerine odaklansam bilmiyorum. Ama para kazanmam şart. Böyle ne ev alabiliyorum ne araba alabiliyorum. İstediğim doktora muayene olmak için bile para biriktirmem gerekiyor.
Ne önerirsiniz. Bu konularda girişimciler için bazı kuruluşlar varmış yön gösteren. Sizler ne önerirsiniz?

Risk alıp ticarete girsen elinde patlama ihtimali oldukça yüksek. İnsanlar para harcamıyor çünkü. Türkiye'de iyi yaşamak için 20 bin üstü kazanmak lazım.

  • mj23  (06.07.21 17:58:05)
Ticarete girmedim diyelim başka ne yapabilirim

  • grid  (06.07.21 18:19:02)
Finansal okur yazarlığını arttırman lazım. Finans enstrümanları ile pasif gelir sağlayabilirsin. Yatırım tavsiyesi değildir.

  • 1917  (06.07.21 18:39:20)
@1917 onu yapıyorum zaten ama. Bir yerden gelirse öteki yerden gidiyor. Gerçek kazanç imkanı gerekli

  • grid  (06.07.21 18:43:10)
burada cevabini bilen adam zaten o isi yapiyordur soylemez.
Dunyada bile cevabi olmayan bir soruyu soruyorsun.

  • divit  (06.07.21 18:45:28)
Hocam ticarete girmem diyorsun, yatırım falan pek fayda etmiyor diyorsun. O zaman geriye ek iş bulup çalışman kalıyor. Öyle başka bir yolu yok ki parayı arttırmanın.

  • j r r tolkien hayrani  (06.07.21 18:47:24 ~ 18:48:54)
Yatirimdan Kazanc var, maasiniz var, hayat standardinizi karsilamiyor.

Hayat standardiniz gelirinize oranla yüksek olabilir mi?
Çünkü 150 bin lira öyle çok da bir para değil artik. Sıfır araba bile alamazsiniz.
Yatırım dışında ki bence öyle kısa dönemli islere girerseniz sifira gitmeniz de olasi ticaret disinda birşey yok.
  • logisticsmanager  (06.07.21 18:54:54)
bilmediğin-çıraklığını yapmadığın işin ticareti yapılmaz batarsın. başka bir işte full time çalışırken gene ticaret yapılmaz yetişemezsin-kontrol edemezsin.

eldeki tek seçenek uzun vadeli yatırımlar kalıyor. bunlar da seni 3-5 senede zengin etmez paran değerini korur belki üstüne senelik %10-15 kazanırsın.

bence daha iyi bir iş bakmalısın.
  • orpheus  (06.07.21 19:22:49)
Ticaret yapmam demedim. mj23 ticarete girersen elinde patlama ihtimali yüksek demiş. Ben de ticaret yapmadım diyelim başka ne yapabilirim diye soruyorum.
İşin kilit noktası ticaret de esas soru o. Ticaret tek bir şey değil neyle uğraşayım ki tutsun. Yoksa ticaret yap demesi kolay. Ben burda fikir istiyorum.
Ha birisi demiş o fikir olsa kendisi yapar diye. Belki fikir veren çıkar diye yazdım. Duyurunun amacı da bu değil mi
  • grid  (06.07.21 19:26:30)
ufak çaplı bir e-ticaret sitesi aç bu sitenin n11 vs plaformlarında da mağazası olsun. daha sonra yurrdışından kolay satılır karlı basit ürünler getir. çok çeşit var laptop altlığı, dekoratif ürünler vs. vs. n11-trendyol gibi platformları gezerek bu tip ürünleri keşfetmelisin. linkini verdiğim adamın youtube kanalında e-tciaret konusunda epey bilgi var izlersennasıl yapılacağı konusunu çözersin. ancak günün sonunda bu iş ciddi bir emek ve çok sıkı takip etmeyi gerektiriyor. ikinci iş olarak yapılmaz.

www.youtube.com
  • orpheus  (06.07.21 19:39:06)
O paraya esnaflık yapılır, Büfe olur, küçük bi kahveci olur

  • olaylar olaylar  (06.07.21 19:41:27)
@orpheus aradığım fikirlerden biri bu gibi

  • grid  (06.07.21 19:43:22)
şu anda ne iş yaparsın?

  • etna  (06.07.21 20:00:33)
5 bin lirayı gözden çıkar ve kripto paraların işleyişini öğren. Al-sat yap. Ücretsiz eğitim veren bir sürü kanal var. Al eğitimini. 5 bin lirayla gir bu işe. İstersen bin lirayla gir ama bir yerinden gir. Piştiğini hissettiğinde 50 bin lirayı sok bu işe. Kalan parayı da döviz altın vs sepet yap. Senin yerinde olsam ben böyle yapardım -ki yaptım da. Adettendir. Yatırım tavsiyesi değildir. Kendi yaptığımdır.

  • adwokat  (06.07.21 20:13:48)
adwokat 'a ek olarak söylüyorum, o bin lira hiç geri gelmeyebilir de. bu yüzden elini güçlendirmek adına sadece bitcoin almanı öneririm. bunu da her hafta umursamayacağın bir miktarda parayla alım yapmanı şiddetle tavsiye ederim.
lütfen mehmet hamdi bol'un ücretli/ücretsiz eğitimlerini inceleyin

  • rakicandir  (06.07.21 20:23:54)
Bitcoin alacağız da hangi siteye güveneceğiz

  • grid  (06.07.21 20:50:48)
Binance şu anda en güveniliri. İşin mantığını kavramak için 200 lira at paribuda biraz vakit geçir. Sonra binance’a geç.

  • adwokat  (06.07.21 21:48:38)