Amerika'dan iPhone getirtmek mantıklı mı? Hangi iPhone?

Amerika'dan iPhone getirtme şansım var. Şu durumda getirtmek mantıklı olabilir mi? Açtırma parası da ödüyoruz çünkü, çok daha ucuza geliyor gördüğüm kadarıyla?
Hangi iPhone'u getirtmek mantıklı? Gidip 12 mi alayım mı?

Değil

  • otopsicocugu  (06.07.21 16:28:54)
Macbook, sim hatI girmeyen ipad getirmek mantıklı olabilir belki

  • samiabi19  (06.07.21 16:29:20)
Türkiye’de 2.000 TL verip bu iPhone’ları kendi üzerime açtıramıyor muyum? Türkiye’den yine de daha ucuza geliyor?

  • kırmızıayakkabılıgargamel  (06.07.21 17:17:05)
Pardon ben kendi üzerime açtıramıyormuşum :(

  • kırmızıayakkabılıgargamel  (06.07.21 17:18:04)
900 lira daha ucuz 1 sene garanti var
Değmez

  • bir soru sorcam  (06.07.21 21:27:41)
Son 1 sene içerisinde yurtdışı giriş-çıkışın var ise kendi adına açtırırsın.

2000TL vergiyi kendi adın ile yatırdıktan sonra kendi adına olan hat ile kullanabilirsin.

Garanti TR'de geçerli değil. Apple Storelar bakmıyor, anlaşmalı teknik servise yönlendiriyorlar. Iphone X telefonumu Almanya'dan almıştım, bataryası şişmişti parayla dahi Akasya AVM'deki Apple store onarım için almadı. Yetkili teknik servise yönlendirdiler. Onlarda fatura vs. bir ton belge istediler uğraşamadım.

Amerika cihazları model ve anakart yapısı olarak TR ve Avrupa cihazlarından farklı olabiliyor. Ondan dolayı yetkili teknik serviste kabul etmiyor çoğu zaman.
  • Northern Mariner  (06.07.21 22:53:00 ~ 22:53:42)