[]

breaking bad sorusu *** DİKKAT SPOILER***

*********************************************************************************

better call saul'u bitirdikten sonra brekaing bad'i tekrar izleyeyim dedim, tekrar izlerken kafama takılan bazı şeyler oluyor.

***SPOILER GELİYOR***

1. sezonun ilk bölümlerinde walt kendisine silah dayayan emilio ve krazy-8'i hardal gazıyla etkisiz hale getiriyor. emilio ölüyor, krazy-8 bayılıyor.

daha sonra emilio'yu küvette asitle eritiyorlar, tavan çöküyor vsvs neyse.

sonra walt krazy-8'i de öldürüyor.

ben mi kaçırdım, krazy-8'in cesedini ne yapıyorlar? ölüm sahnesini görüyoruz, bir daha da göremiyoruz. erittiklerine, ya da başka bir şey yaptıklarına dair hiçbir bilgi yok mu? yani ortada bunu yapabilecekleri bir kova falan da yok. yani o yoklukta küvel falan uğraşıp tekini eritirken bile eline yüzüne bulaştıran adam, şartlarda herhangi bir değişiklik yokken ötekini nasıl yok etti de ortadan kaldırdı?

tahmin mi ediyoruz ne yaptığını? herhangi bir yerde ne yapıldığına dair bir laf geçiyor mu, ben mi kaçırdım?

 
Siz kaçırmadınız ama jesse asit geçirmeyen kap almaya gittiğinde insanın sığacağı boyutta kap bulamayınca Walter jesse"ye "iki tane alsaydın, bacaklar bir tarafa gövde bir tarafa şeklinde eritirsin" gibi şeyler söylüyordu. Muhtemelen böyle oldu. İkinci erimiş cesedi gösterseler baya gore olurdu. Tek erimiş ceset parçaları bile fazlaydı.


  • philiptraum  (06.07.21 07:37:07 ~ 07:39:05) 
evet tahmin ediyoruz, göstermiyor. sanki bayağı ileri bölümlerde jesse'nin onu hallettiğine dair bir cümle geçecek aralarında diye hatırlıyorum.


  • akil kupuru  (06.07.21 09:06:48 ~ 09:17:39) 
Dizinin gore olmama gibi bir derdi yok ki. Gus'ın laboratuvarda gırtlağını kestiği adamı da asitte eritiyorlardı. Yani gore ise bu bin beteri. Efendime söyleyim, kaplumbağaya bindirilmiş muhbir kelleleri, kolu bacağı kopan adamlar, beyni patlayan kuzenler, gus'ın ölümü vs. asitte eritilmiş ceset bunların yanında çizgi film kalıyor.

En azından nasıl eritilmiş olabileceğine dair ortalıkla bit kova mova kap bişey görmeyi beklerdim vince'den.
  • kibritsuyu  (06.07.21 11:02:01 ~ 07.07.21 00:36:59) 
Evet haklısın. ikinci izleyişimde ben de aynı noktaya takılıp aynı soruyu sormuştum. Birincisiyle bu kadar uğraşıp beceremedikten sonra ikincide en azından her şeyin yolunda gittiğine dair bir iz bekleyip bulamamış, ikinci ceset ne oldu ya diye sorup durmuştum kendime.
Ama genel olarak çok güzel diziymiş gerçekten. İlk izlediğimde neden bu kadar abarttılar bu diziyi diyordum. Yıllar sonra ikinci izleyişimde hayran olmuştum:)

  • akil kupuru  (06.07.21 14:37:26) 
Jesse o sırada evi terk ediyor. Döndüğünde hiçbir şey olmamış gibi buluyor bodrumu. Bu ne demek? Walter kendi kendine cesetten kurtulmuş. Nasıl kurtulmuş? jesse'ye ilk tavsiyeyi nasıl verdiyse o şekilde kurtulmuş.


  • prole  (06.07.21 14:37:45) 
walter hallediyor


  • fff02561  (06.07.21 18:34:33) 
bu herifi yok etmekle walt ilgileniyor. zaten junkie pinkman'ın emilio'yu seramik küvette yok etmeye çalışmasını gördükten sonra tekrar jessi'ye adam yok etme görevini vermiyor walt haklı olarak. bunun muhabbeti geçiyor olmalı diye anımsıyorum.


  • pardus  (06.07.21 21:04:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.