pazının tadını nasıl yok ederim

ıspanak gibi yaptım domatesli sarmısaklı vs ama acayip acı bir tadı var, annem yaptığında ıspanak gibi oluyordu tadı ben yapınca acayip acı oldu nedir bu işin taktiği

tadı çok benzer zaten, bir taktiği yok.
bence sorun pazıda değil, muhtemelen baharat ya da sarımsak kullanımında bir hata yaptınız.

  • blatta hiberna  (05.07.21 12:46:53)
pazının kendiliğinden buruk bir tadı oluyor, pişirirken bir kesme şeker atarsanız daha ıspanağa yakın bir tat elde edebilirsiniz.

  • evde liyakat kalmamis  (05.07.21 12:49:49)
baharat kullanmadım hiç, domatesli soğanlı sos koydum üstüne sarımsak tozu döktüm biraz sosuna o kadar. yenmeyecek kadar değil ama yerden çim koparıp çiğnemek gibi tadı var :D

  • nahtoderfahrung  (05.07.21 12:50:04)
Annene sorsana ben de merak ettim, belki içine bir küp şeker kadar şeker atıyordu belki önceden bir kavuruyordu vardır kaçırdığın bir nokta :)

  • freebird5406_2  (05.07.21 12:52:37)
allah allah.
sarımsak tozu mu fazla geldi diyeceğim ama o da çim yemek gibi yapmaz yani.

ben domatesli falan değil, direkt ıspanak kavurur, soteler gibi soğanlı mantarlı falan yapıyorum pazıyı da.
ıspanaktan hiçbir farkı olmuyor neredeyse.
sadece biraz daha buruk sayılır +1.
domates değil, salça kullanmış olsanız salça mı ekşimişti falan diyeceğim ama...
şu durumda ben de anlamadım.
  • blatta hiberna  (05.07.21 12:52:46)
Sapları daha acı oluyor. Yaprak ağırlıklı yapsaydınız keşke. Bekledikçe de acılaşıyor bu arada pazı, özellikle de sapı.

  • Deathrow  (05.07.21 13:03:19)
saplarından olabilir, ama yedim valla ziyan olmasın diye tuza abandık yanına da domates kestim yapcak bişey yok, küp şeker atamam diyet yaptığım için, hafif tereyağında tavuk bonfile kızarttım kurtardı biraz :D

  • nahtoderfahrung  (05.07.21 13:14:28)
Yemeği, çorbayı acılaştıran, karartan malzemelerin ön haşlama yapıldığı oluyor 3-5 dk haşlayıp suyu süzülerek... (İncir reçeli, mantar çorbası vb. Hiç pazı pişirmedim ama işe yarayabilir.

  • beetlejuice  (05.07.21 15:33:11)
Ben genelde bir tatlı kaşığı şeker koyarım bir de soğanı iyice sotelerimki karamelixe olsun daha tatlı bir tadı oluyor.

  • esinikaybetmiscorap.  (05.07.21 22:35:54)