kamp yaparken olmazsa olmaz malzemeler neler?

Hayatımda ilk kez çadırda kalacağım, yalnız bir yere gidip çadır atmayacağız camping icinde olacağız. Hatta çadırı bile ordan kiralıyorum kendim götürmüyorum ama yine de ihtiyacım olan malzemeler olabilir diye düşündüm. Benim aklıma sinek kovucu vb ürünler geldi bir tek. Başka ne olabilir, şunu kesin al yanına lazım olur dediğiniz bi şeyler var mı?

Herhangi bir malzemeye ihtiyaç duyarsanız oradaki görevlilerden istersiniz. Tuvalet kağıdı olabilir. Böyle böyle tecrübe edinirsiniz.

  • hepbiarayisicinde  (05.07.21 00:55:05)
Çöp poşeti önemli, kendi çöpünü biriktirir sonra atarsın, her kamp alanında köşe başı çöp yok.
Yastık vereceklerini sanmıyorum, o yüzden yastık götür. En azından şişme yastık.
Terlik olsun yanında, her seferinde ayakkabı giy çıkar dert.
Çadır içi asılabilen led lambalar var, gece için lazım olabilir diyorsan işe yarar.
Genelde priz işi ortak olduğu için sıra olur ya da uzak olur, powerbank bulunsun yanında.
Kamp alanlarında hanzolara denk gelirsen gece gürültü olabilir, uykumu engeller diyorsan kulak tıkacı işini görür.
  • Jux  (05.07.21 01:03:38)
Rahatına düşkünsen ayrıca çok gün geçireceksen yanına şişme yatak alabilirsin. Çadır içi lambada işe yarar. bunun haricinde kampta herşeyin olursa evden farkı kalmaz biraz yokluk olsun.

  • efsane  (05.07.21 01:05:39)
Yazanlara ilaveten,
kafa lambası, kettle, poşet çay, ara kablo,
Buzdolabı imkanı varsa kahvaltılık, bıçak,tabak, kaşık, çatal, tuz, biber
Mangal imkanı varsa, mangal, et, tavuk, yağ, terbiye malzemesi, kömür, çıra, kibrit, çakmak,
Dechatlondan hamak,
Nurgaz ocak ve tüpü,
Elektrikli ocak,
Minik tencere, tava, çaydanlık,
Çakı, gazoz açacağı,
Portatif sandalye ve masa
Mat
Çadır altı ve güneş önü branda,
şişme yatak pompası
uyku tulumu,
havlu, gün sayısı kadar don ve tişört,
sahildeyse, güneş kremi, plaj havlusu, şinorkel, palet, gözlük,
Şarj aleti,
kitap,

ELEME: Bulaşık deterjanı, su, mayo/bikini/deniz şortu
  • Mirket  (05.07.21 02:12:46 ~ 02:16:05)
off sinek kovar
lamba, yedek pil
çakmak, yedek çakmak
temiz çarşaf götürebilirsin. hatta camping alanına sor yastık falan var mı.

bir de böyle kamp yerlerinde genelde şişme yatak değil uyduruk bir mat verirler çok rahat olmaz üzerinde yatması, onu da teyit edip yatak alabilirsin.
  • reanarchy  (05.07.21 09:07:37)