[]

dask zorunlu mu?

sözlükte dask'ı çok kötülemişler, ayrıca anladığım kadarıyla zorunlu olmaktan da çıkmış, ya da en azından bir yaptırım söz konusu değil yapılamaması durumunda. bilginiz var mı bu konuda?
 
Gaz elektrik su bağlatacaksan yada abonelik alacaksan şart onun dışında kimse neden yaptırmadın diye sormaz


  • basond  (04.07.21 11:43:28) 
Abi şöyle diyim; biz hep yaptirirdik zorunlu diye.
İzmir'deki deprem sonrasi annem arastirmis üç kuruş bir para veriyorlar. Depremde evi yikilan bir abi evin degeri 300, dask 100 mu ne veriyor dedi. Yapilacak ev icin de böyle 250 falan mi ne istiyorlarmis. Kısacası isin devlete kaldığı icin devlet sana hiçbir şekilde yardim etmiyor ne ev yapiminda ne daskta.

Bu sebepten annemler artik normal sigorta da yaptirmaya basladi, bu sekilde olasi durumdan 300-350 civarı bir para oluyor.
Kisacasi dask yaptirmaniz zorunluysa yaptirin da deprem bolgesiyse kesinlikle normal sigorta da yaptirin.
  • logisticsmanager  (04.07.21 12:49:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.