İkinci el araç alırken bakılması/sorulması gerekenler?

İlk aracım olacak, 2020 model 7000 km'de bir araba.

Ekspere sokacağım ama bunun harici şunu da sor, öğren, bak/haktır dediğiniz bir şey var mı?

En onemlisi sahibi yamuk mu?
ilk sahibi mi?
Neden satiyor?
Kazasi var mi?

Bunlarin cevabi iyiyse 2020 model 7k olan aracta bir sorun olmaz zaten.
O kadar surede kaza yapmadiysa bir zarar vermemistir.

Henuz yeni oldugu icin yetkili servis kaydi vardir onu alabilirsin. Bir islem yapildiysa gorursun zaten.

O yasta bir arabada olabilecek kotu sey uretim hatasina denk gelmektir, hemen elden cikarmaya calisiyor olabilir.
  • divit  (03.07.21 19:05:46)
Kentsel dönüşüme giren evi için müteahhit ekstra para istemiş, onun için satıyormuş. Arabayı bayağı bir övdü, ekspere de sokacağım için bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum ben de.

Servis kaydını sorarım teşekkürler. İlk bakım 10 binde mi yapılıyor yeni araçlara? Garantiyi falan da soracağım, uzatmış mı kaç seneymiş vs.
  • chicha_v2  (03.07.21 19:19:38)
1 yil ya da 10bin olur genelde, hangisi once dolarsa.

  • divit  (03.07.21 19:25:28)
www.youtube.com

Kimseye güvenme, şaseden, Servis den, kasko firmasından sorgula.
  • neymis  (03.07.21 21:43:59)
1- 5664’e hasar s <şase no> yazarak tramer sorgulaması yap
2- sigortacıya tramer sorgusundaki dosya sayısı ile sistemde görünen arasında bi uyumsuzluk olup olmadığını sor
3- yetkili servisten geçmiş al
4- iyi bi firmaya full ekspertiz yap
  • Kahir ekseriyet  (03.07.21 22:26:00)
herkes kendi arabasını över tabii.
Ben bu tip bir araba aldım, çok da memnun kaldım.

Ancak araç çok iyi dursa da mutlaka ekspertiz yaptırın.
Aracın garanti durumunu öğrenin, garanti uzatma vs. yapılmış mı?
İlk bakım benzinlilerde 15.000km de olabiliyor.

bir de size tavsiyem, aynı arabanın sıfırının ne kadar olduğunu gidip showroom'dan teklif alarak bakın.
Deli kampanyalarla 600000'e verilen aracın böyle düşük km'deki örneklerini 650.000TL'ye satmaya çalışabiliyorlar. İnternetteki "sıfır" liste fiyatı 750.000TL oluyor, bu sefer 650 mantıklı gelebiliyor ama alsında sıfırı fiiliyatta daha düşük oluyor.

Bakarsınız aynı paraya sıfır alıyorsunuzdur vs.
  • burfak  (05.07.21 13:24:03)