[]

hepsiburada rezaleti, ne yapabilirm

satıcı hepsiburada olmak üzere bu siteden xiaomi robot süpürge aldım. geldiğinde bozuktu geri yolladım tamire. 1 geçti dönüş yapmadılar. kanunen ürünün serviste geçirdiği gün sayısı 20'yi geçtiği için ürünün yenisiyle değişilmesini talep ettim.

şimdi diyorlar ki bizde bu ürünün aynısı yok. para iadesi yapalım. ancak ürünün fiyatı %15-20 arttı. para iadesini kabul edersem hiçbir suçum olmamasına rağmen zararda olacam. ayrıca ürünü taksitle aldığım için parayı da taksit taksit geri ödeyeceklermiş. hem kredi kartı limitimi boş yere işgal edecekler hem de paramı işletecekler 1 sene boyunca.

şimdi ben ne yapabilirim? ürünün yenisini isteme talebim elimizde bu ürünün aynısından yok bahanesiyle reddedilebilir mi? aynısı ellerinde yoksa üst modeliyle değiştirme hakkım var mı?

 
e-devlet üzerinden tüketici hakem heyeti başvurusu ile çözebilirsin. Genelde fatura tutarı üzerinden iade yapılıyor ya da tüketici hakem heyeti eğer emsal ürün yoksa bir üst model ile değiştirilmesine karar veriyor.


  • Northern Mariner  (03.07.21 15:29:47) 
Para iadesi al. Diğer türlü zaten 5-6 ay uğraşırsın daha çok zarar edersin.


  • Mistyimage  (03.07.21 15:34:59) 
twitter'dan yaz, aradaki farkı çek olarak tanımlasınlar.. @HBAysenur bu arkadaş ilgileniyo bu gibi durumlarla.


  • spirit crusher  (03.07.21 21:10:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.