şarap hakkında

arkadaşlar elimde şöyle bir şarap var;
www.vivino.com

şimdi bu şarabı ben 5-6 sene önce satın aldım, şimdi içme isteğim var ama her şarap yıllanmaz gibi gibi şeyler duydum, ilki bu şarap yıllanır mı yoksa bozulmuş mudur sizce? yabancı kaynak daha çoktur tabi ama işte.

diğeri de bu şişeyi aldığımda sanki hatırlıyorum üretim yılını ama şimdi şişeyi arıyorum tarıyorum bir tarih bulamıyorum ya da şifreli mi yazar bilemedim.

sizce?

Bu alisageldigimiz yemekle icilebilen bir sarap degil. Bu bir porto sarabi, vermouth gibi sherry gibi aslinda sek ya da buzlu icilebilecek ya da yemekten sonra digestive olarak icilebilecek bir icki. Yilini bilmiyorum ama acip yafarsan bozuk mudur degil midir anlarsin

  • exlibris  (03.07.21 14:49:32)
Porto sarabi.
Soguk olarak icmesi çok güzel oluyor.
Açılmadiysa bozulacağıni sanmam.
  • logisticsmanager  (03.07.21 15:34:36)
olmadi sangria yaparsin

  • Coma  (03.07.21 15:41:04)
Bozulmamıştır. Zaten bunlar genelde daha yüksek alkollü oluyorlar, o yüzden bozulma ihtimalleri daha düşük.

Ama yine de çok bekletmeye değmez, bence bi an önce açıp için :)
  • plutongezegendegilmi  (03.07.21 15:49:54)