Araçla yunanistana gidesim var

Ne gelebilir başıma. Dil bilmem, cok param yok. Arabada kalabilirim bazi geceler.

Istanbuldan cikip atinaya kadar geze geze gidip sonra yine istanbula dönecegim.

Pasaport var sifir damgali. Daha once yurtdisina cikmadim.

Yakıt Türkiye'den daha pahalı. Otobanlar paralı, sınırdan Atina'ya 40-50 euro otoban parası vereceksin tek yön. Yeşil sigorta yaptırman lazım arabaya onun da 15 günlüğü 50 euro. Vize alacaksın kendine 100 euro da o. Çok ucu ucuna yetecek paran varsa çile olabilir bu yol. Selanik civarına kadar çatpat Türkçe bilen insan çıkıyor ama sonrasında işin zor. Dil bilmem derken, Yunanca mı bilmiyorsun yoksa İngilizce falan da yok mu?

  • 10032007  (02.07.21 13:30:36)
Hocam araba ile topluca gidilmedikten sonra pahalı ve lüks bir tatil oluyor maddi olarak. Eğer kovid movid sallamam diyorsan atla otobüse git.

  • paramolacak  (02.07.21 13:53:47)
youtube'da bol bol videosu var, hic konusmadan gezip geliyorlar motosikletle.
Ben izleyince gidesim gelmedi gezmis kadar oldum.

  • divit  (02.07.21 16:02:22)
gitmis biri olarak evet maddi anlamda diger ulasim turlerine gore daha maliyetli ancak keyfi bambaska

eger imkanin varsa gitmeni oneririm farkli bir deneyim olacaktir

basina bir sey gelmez sadece gozunun acik olmasi gerek, bazi yerlerde otopark ucreti vs. gibi maliyetler de eklenecek
  • tiredpanda  (02.07.21 17:26:50)
Para yoksa ne atinası :). Benzinin litresi 16. Tl. Yunan da.

  • Mistyimage  (02.07.21 21:16:14)
diğer soruya da yazdım yunanistan turist vizesi vermiyor şu an nereye gidiyorsunuz?

  • nuisance  (02.07.21 21:52:48)
Schengen´den haberdar miydiniz? Sadece pasaportla girilmiyor da Yunanistan´a.

Atina deli gibi sicak. Yazin betonda yumurta... Arabada kalmak pek mumkun olmayabilir, gecen hafta 43 dereceydi.

Basiniza bir sey gelmez. Ne gelecek?
  • buf-e kür  (02.07.21 22:28:57)