[]

odayı serinletme yolu / serinleme yolu

klima yok, taktırma durumu da olmayacak gibi. vantilatör var ama çok rahatsız edici.

sıcaklara bir çözüm yok mu? kovaya su + buz doldurup ayakları içine mi sokalım?


 
kolonyalanarak vantilatörün karşısına geç


  • freebird5406_2  (01.07.21 23:40:21) 
duvara büyük boy sanayi fanı taktır. gece soğukken ve nem azken 5-6 saat odayı soğutsun.
bina yalıtımı iyiyse o soğukluk epey idare eder.

  • aslindasorunumpsikolojik  (01.07.21 23:53:47) 
çatı katındayım, klima yok, taktırma durumu da yok. damdan düşeni damdan düşen anlar.

gerçekten kovaya su ve buz doldurup ayaklarımı içine sokup vakit geçirdim bu akşam.

ince tülbenti/şalı belli aralıklarla ıslatıp omuzlarıma ve bacaklarıma atıyorum. vantilatörün karşısında o şekilde oturunca serinletiyor.
  • dimpled  (02.07.21 00:00:42 ~ 00:00:55) 
1. güneşin odaya girmesini engelle
2. odaya temiz hava girmesini sağla
3. sirkülasyonu sağla
4. vantilatörü oda içinde çalıştırma, vantilatör içerideki havayı dışarı atmalı veya dışardaki havayı içeri çekmeli. vantilatörü pencerenin dibine koy
5. profit
  • sttc  (02.07.21 00:16:05) 
tavan vantilatörü. çok saçma geliyordu bana ama geçen sene çocuğun odası için alıp taktım. ciddi serinletiyor, tavsiye ederim.


  • a340  (02.07.21 16:34:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.