[]

almanca basit gramer sorusu

meine Familie wohnt in Bursa. Neden wohnen değil, onlar(sie) değil mi?
 
Tekil olarak ele alınıyor böyle şeyler.


  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (01.07.21 22:56:12) 
benim ailem Bursa'da yaşıyor. gördüğün gibi özne, "aile" kelimesi ve tekil. "aileler" değil. o nedenle fiil de tekil olacak.


  • chillbabe  (01.07.21 22:59:45) 
ek yapıyorum Eltern için de mi aynısı geçerli?


  • herseysermayeicin  (01.07.21 23:02:29) 
eltern çoğul. Meine Eltern leben... olacak.


  • chillbabe  (01.07.21 23:06:33) 
Eltern için çoğul alıyoruz. İngilizce'de de parents deriz.


  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (01.07.21 23:07:34) 
Kaç ailen var?


  • howfaristhesky  (02.07.21 02:36:38) 
ingilizce biliyorsan ayni aslinda. my family lives in bursa - burada family yine tekil. they olsaydi "they live in bursa" olurdu.


  • robokot  (02.07.21 03:21:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.