[]

(light) fimo hamuru

merhabalar,

fimo hamurunu normal mutfak fırınında kurutan var mı?
kokusunun yayılmaması için folyo arasına koyup pişirmek gerektiğini söylüyorlar, hiç denediniz mi?

bir de, fırınlanmadan havayla kuruyan light fimo hamurlarına daha uygun fiyatlı ve renkli (bildiğim kadarıyla onlar beyaz ve boyamak gerekiyor) bir alternatif var mıdır?
smarta'yı falan biliyorum ama renk seçenekleri kısıtlı gibi.

teşekkürler!

 
mutfak mini fırınında doğrudan folyosuz yaptım koku ya da herhangi bir sorun olmadı


  • freebird5406_2  (01.07.21 16:33:15) 
Schulpey ve das kullanıyorum. Herhangi bir koku olmadı. Folyoya sarmıyorum ancak folyo ile üzerine bir kalkan yapıyorum renk değişimi olmasın diye.

Hava ile kuruyanlar dayanıklı olmuyor. Kırılmaya müsait oluyorlar ve su ile temaslarında parçalanıyorlar. Polimer olanlar pişirildiği için katılaşıp esnekleşiyor. Suya da dayanıklı.
  • ruhen hastayim ben  (01.07.21 16:40:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.