[]

Philips Kulaklıkta Yırtık Garantiye Girmiyormuş

Detaya girmeden sorumu hemen sorayım: Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz? (Bir de dertleşme ve bilgi paylaşımı oluyor tabii bu. =] )

Bana verilen cevap yırtığın garanti kapsamına girmediği şeklinde. Ürünü 2 aydır kullanıyorum. Bazı ürün yorumlarında paylaşılan fotoğraflardakilere benzer bir yırtık oluştu. Yırtık kulak pedlerinin birinin içinde. (Fotoğraf ekledim.)

Amazon yetkilisi "Philips yardımcı olmazsa onlardan bir belge alıp bize ilet, biz yardımcı oluruz" dedi. Philips servisini buldum ama ilgili belgeyi almak için ürünü servise ulaştırmam gerekiyormuş. Beyoğlu'ndan Fatih'e kadar gidip "bana yardımcı olamayacaklarına dair" bir belge almam gerekiyormuş yani. (Bu işi whatsapp üzerinden halletmeye çalışıyorum.)

Ülkede satış sonrası hizmet anlayışı günden güne kötüleşiyor gibi geliyor bana. Geçen gün Beşiktaş'taki LG servisine gittim, bulamadım, epey zaman önce adını şimdi hatırlayamadığım bir ilçeye taşındığı söylendi.

Eğer durumda bir değişiklik olmazsa Philips markasının bir daha yakınından geçmeyeceğim.

Ürün Philips PH805: www.amazon.com.tr

 
benzer ürün bende var ve aynı problem paramparça oldu kulaklık pedi.
bende bir sitede çorap taktıklarını gördüm kullanmaya devam.
pedin dışını söküp çorap geciriyorsun sonra ucunu kesiyorsun
  • jamswety  (01.07.21 15:20:01) 
@jamswety
=] 1500 TL verip 2 ay kullandığım bir ürüne bunu yapamam. Amazon yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Başkalarının da faydalanması için buradan bilgi vereceğim.
  • pantepember  (01.07.21 15:23:11) 
En kötü şartlarda bu tarz kulaklıkların pad'leri satılıyor, alıp kendin bile değiştirebilirsin. Ben Beats Studio 2'nin sanayi kolduğuna dönen padlerini kendim değiştirdim.

Garanti kapsamına girdiğini bilmiyordum, eğer çantada vs üstüne bir şey baskı yapıp açıldıysa kullanıcı hatası ama standart kullanımda böyle bir sorun oluştuysa peşine düşülmesi gerekir.
  • kimlanbu  (01.07.21 15:32:50) 
herhangi bir siteden almış olsaydın servise göndeririz karar çıkarsa değiştiririz, olmazsa böyle kalır diyeceklerdi. Amazon en azından onlar çözmezse biz iade alırız diyor sanırım.

Ama 2 ayda böyle olması ürünün kötülüğünden. Philips de arkasında durmuyor demek ki. Sony'de benzer şey yaşadım ama 2-3 yıl civarında oldu garantisi dolmuştu, kenarları açıldı ama ben hala gerektiğinde kullanıyorum mesela. Bazı üst düzey kulaklıkların pedleri ayrıca da satılabiliyor ama Philips'te böyle midir bilmiyorum.
  • nhk ni youkosu  (01.07.21 15:34:55 ~ 15:35:36) 
aynı üründe aynı durum başıma geldi ve philips teknik servisi 177 TL para istedi değişim için ve dediğiniz gibi sadece 2-3 ay kullanmıştım. kulaklıkta en ufak bir çizik dahi yok, kendi kendine yırtıldı pedi. kabul etmeyip ürünü geri istedim ve teslim aldığım gibi e-devlet üstünden tüketici heyetine başvurdum. karar 1 ay önce çıkmış ama elime tebligat ulaşmadı henüz.

yıllardır sennheiser'dan şaşmam, fp diye gittim bu ürünü aldım 2 bin üstüne çıkmamak için. benzer durum sennheiser'da yaşansa bu çiğliklerin hiçbirini yaşamayacaktım muhtemelen.

son olarak pedlerini de çok araştırdım ama bulamadım hiçbir yerde.
  • dylancash  (01.07.21 17:13:20 ~ 17:19:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.