apartmanda ortak wireless sorunu

şimdi durum az bişe karışık arkadaşlar;
bir apartmanın 1. katında oturan a kişisi bir gün ttnet'den airties modem alıyor ve internet bağlatıyor. daha sonra yan dairesine taşınan b kişisine wireless şifresini veriyor oda hemen bağlanıyor. daha sonra bizim a kişisi pc'sine format atıyor bir ara ve bu sefer modemin kurulum cd'sine felan hiç bulaşmadan daha önceki wireless şifresi ile yine internete bağlanıyor. bir zaman sonra apartmanın 3. katına bir c kişisi taşınıyor. ve onada a kişisi wireless şifresini veriyor. ama c kişisnin bağlantı sinyal gücü çok düşüşük. hatta bazen sinyal gücünün zayıflığından ötürü bağlantı kurulamıyor. c kişisi lap top'ını alıp a kkişisinin evine indiğinde bağlantı sinyal gücü "çok iyi" veya "mükemmel" olarak değişiyor. ama c kişisi kendi dairesinde de sinyal gücünün "mükemmel" yada "çok iyi" olmasını istiyore. ne etmek lazım gelir?
Not: c kişisi benim.

Kablo çekmek gerek.

  • alperz  (29.05.10 23:15:28)
modemin yerini degistirin daha havadar bir yerde olsun mümkünse aynı cepheye bakan bi odada olsun veya bir ihtimal daha var 20 metre cross kablo alırsan işi kökten halledersin.

  • adidastan saatmi olur  (29.05.10 23:19:01)
airties ap 300
ap 301
ap 302
ap 400
gibi aletler yükseltici görevi de görüyor sanırım. yine de biraz araştırın isterseniz çok fazla bilgim yok.
  • sanal uyku  (29.05.10 23:19:40)
kabloyla ugrasmiyim dersen, elektrik sebekesi uzerinden internet paylasimi olayi var. netricity mi oyle bise, google da bakinca cikar.

  • cench  (30.05.10 02:51:31)
Çözümler çok güzel, teşekkür ederim gerçekten. bu arada ben de birde kendime ait modem (airties rt-250i) var. bu modemide kullanarak kabloya gerek kalmadan sorunu farklı bir yöntemle halledebilme olanağımız varmıdır acaba?

  • daglien  (30.05.10 14:59:49)