[]

yine bir better call saul sorusu (spoiler yok gibi)

bildiğimiz gibi bette call saul, breaking bad'deki saul goodman karakterinin spin off'u. breaking bad, çekildiği dönemde geçen bir dizi iken, better call saul, breaking bad'den sonra çekilen fakat birkaç yıl önceki zamanlarda geçen bir dizi.

sorum şu. breaking bad çekilirken, better call saul diye bir dizi projesi var mıydı? "bitsin de şu avukatı da anlatan, geçmiş zamanda geçen bir spin off çekelim" diye düşünmüşler miydi? yoksa baktılar bb tuttu, dur bi de şunu çekelim mi dedi,ler tamamen bittikten sonra?

sorma amacım da şu. better call saul'da, izlerken breaking bad'de izlediğimiz bazı şeylerin nasıl başladığını görüyoruz haa, demek ondan öyleymiş diyoruz. peki breaking bad izlerken de, better call saul'a (kendisinden birkaç yıl sonra çekilen bir diziye) gönderme var mıdır, olabilir mi?

 
yokmus.
Belli bir sezondan sonra karar vermisler, bazi gondermeler var ama onlar senaristin olaylari baglana zekasi.

Breaking bad'de alakasiz bir laf soyluyor sonra onu saul'da gonderme gibi kullaniyor.
  • divit  (30.06.21 19:32:32 ~ 19:33:40) 
Muhtemelen şöyle bir şey vardır:

Breaking Bad'deki karakterlerin geçmişi kurgulanmıştır detaylı olmasa da. Ama BB'de tek tek detaylı işlemek mümkün değil haliyle. Saul Goodman karakteri de tutunca kafalarında oturttukları geçmişi detaylandırarak diziyi yazmışlardır.

Yani Saul Goodman isim değiştirip it's all good man den geldiği değil de, başlarda daha pasif ve başarısız bir avukatken başarma hırsıyla tırnaklarıyla kazıya kazıya bulunduğu konuma gelen bir karakter olduğunu senaristler BB döneminden kurgulamıș olmalılar.
  • materyalist imam  (30.06.21 23:23:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.