[]

Duyuru'daki öğretmenlere bir soru.

Tüm öğrencilerinizin isimlerini ve hatta soy isimlerini nasıl aklınızda tutabiliyorsunuz ? Bunun özel bir sırrı falan mı var ?
 
Kendiliginden oluyor. Bi kisminin ana babasinin ismini bile ezberlemis oluyorsunuz hatta :D


  • invictae  (30.06.21 18:47:25) 
Zamanla anne babasının adını bile ezberliyorsunuz. Birkaç ayda oturuyor.


  • ruhen hastayim ben  (30.06.21 20:21:34) 
sınıf listesi oluşturulurken göz atıyorum isimlere. bunu aslında isim öğrenmekten ziyade yaş ortalaması ve eğitim seviyesini analiz etmek için yapıyorum. o esnada isimlere de aşina olmaya başlıyorum tabii.

dersler başladığında her gün yoklama alıyoruz zaten. yoklama sayesinde isim soy isim oturuyor.
  • dimpled  (30.06.21 22:36:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.