[]

wifi yi 2.4 Ghz ye ayarlamak

merhabalar, yeni bir robot aldim temizlik icin. Ancak wifi ya bir turlu baglayamiyorum. Sifremde sorun yok ancak 2.4Ghz olmasi gerekiyormus. Modemim de hem 2.4 hem de 5Ghz nin isigi yaniyor. sanirim ondan baglanamiyor. Bu konulardan hic anlamiyorum. Yardimci olacaklara simdiden tesekkurler
 
hem biri hem öbürü yanıyorsa bağlanmasına engel olmaz. kablosuz bağlantı ararken iki ayrı bağlantı olarak çıkar bunlar, birbirini etkilemez. siz acaba 5g olan bağlantıya mı bağlamaya çalıştınız? sırf son birkaç harfi farklı olan bir bağlantı varsa odur o.


  • bronz böcek  (30.06.21 18:16:39) 
bazı modemler kanalları birleştiriyor cihaza göre.
5ghz'yi kapatıp bağlanıp sonra yeniden açmayı deneyin modem arayüzünden.

  • passion rules the game  (30.06.21 18:36:46) 
Modem 2.4 ve 5 ghz için ayrı isim atar.
2.4 için basit bir isim ve şifre belirleyip deneyin. Bazen uzun isimleri görmüyor cihazlar.

  • neymis  (30.06.21 22:44:25) 
Bu bağlantı problemleri robotlarda veremlik, aynı robotu aynı modeme 2. kez bağlarken sinir etmişliği var.

Basit bir isim, karakter olmasın, sadece harf ve rakamlardan oluşan şifre olsun. Robotu sıfırlayın, telefondaki yazılımı farklı bölge/ülke yapıp deneyin. Sonra tekrar TR yapıp deneyin.

Bi şekilde kurcalayınca oluyor ama, internetteki her tavsiyeyi deneyin sırayla.
  • John Bloor  (01.07.21 09:43:15) 
selamlar,

telefonunuz iphone ise 5ghz ye otomatik geçiş yaptığı için bağlanamıyorsunuz. robotu bağlamaya çalışırken 2.4 e bağlı olduğunuzdan emin olduktan sonra bağlama işlemini gerçekleştirin. siz 5ghz robot 2.4 ghz ye bağlanınca senkronda problem oluyor.
  • hemsta  (01.07.21 10:42:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.