[]

Şu abinin aksanı nereye ait?

Merhaba arkadaşlar,

Youtube'da ara ara videolarına baktığım silah uzmanı bir abi var. Kendisi aslen İranlı ama bilgilerde yanlışlık yoksa 25 yıldır falan Amerika'da yaşıyormuş. Bu abinin videolarını izlerken çok iyi derecede anlıyorum, altyazı falan açma gereği duymuyorum. Normalde listeningim pek iyi değildir, bir tek FOX News, CNN gibi haber kanallarındaki pro spikerler gibi güzel konuşan insanları altyazıya ihtiyaç duymadan dinleyebiliyorum. Onun dışında genellikle altyazı açma gereği duyuyorum.
Her neyse öyle çok aksan olaylarıyla ilgilenmediğim için Çin, Rus aksanı gibi kalıplaşmış aksanlar dışında aksanların nereye ait olduğunu pek kestiremiyorum. İngilizleri de biraz kestiriyorum.

Merak ettiğim bu abi aksansız mı konuşuyor yoksa İranlı olduğu için ben mi daha kolay anlıyorum? Çünkü İranlıların konuştuğu İngilizce'yi de kolay anlıyorum.

www.youtube.com

Siz ne diyorsunuz? Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

 
soyadı sarkisyan ermeni soyadı değil mi? yoksa siz mi iranlı olduğu tahmininde bulundunuz?


  • amugochi  (30.06.21 14:14:46) 
Ben de soyadını görünce ilk sizin gibi düşündüm ama internette öyle yazıyor. 1995 yılında ailesiyle İran'dan kaçmış.


  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (30.06.21 14:16:04 ~ 14:16:59) 
İran'da da Ermeni nüfusu var, onlardandır


  • burya  (30.06.21 14:21:35) 
ortalama k.amerikali iste, aksanlik bir olayi yok abinin


  • neverletyougodown  (30.06.21 14:22:38) 
aksanlı konuşuyor.


  • bronz böcek  (30.06.21 15:05:03) 
Aksanlı konuşuyor, ben de daha kolay anlıyorum. Bizim de dahil olduğumuz coğrafi bölgenin aksanıyla konuştuğu için olsa gerek. Nativelerin yaptığı gibi kelimelerin sonunu yutmadan, net telaffuz etmesi anlamayı kolaylaştırıyor.


  • mikro patlama  (30.06.21 15:26:04) 
kuzey amerika iran karışımı bir aksan ama çok anlaşılır.


  • but that was just a dream  (30.06.21 15:41:36) 
Ben en başta Orta Doğu aksanı olarak dusundum sonra soyadını gördüm. Ermeni adam İran'dan ABD'ye gitmiş olabilir.


  • howfaristhesky  (30.06.21 17:59:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.