güneş kremi hakkında

Bir önceki yıldan kalma güneş kremini kullanıyor musunuz yoksa çöp mü?

Oda ısısında saklandıysa, görüntü ve kokusunda problem yoksa (ki hiç bozulduğunu görmedim en azından 1 yılda) kullanıyoruz. Zaten son kullanım tarihleri de 1 yıldan fazla olmalı.

  • orient blue  (30.06.21 00:22:41)
5 yıl da kullanırım skt gecmemisse

  • howfaristhesky  (30.06.21 00:58:15)
sorunu görünce anladım ki hiç 1 tam kremi bitirecek bir yaz sezonu geçirmemişim, hepsi ertesi seneye kalmış; üzdün...

hatta bir tanesine iyi para vermiştim, ikinci yazını geçirecek, duruyor çekmecede. skt'sine bakmadım gerçi ama 1 senelik olanları kullandım çok defa, bu korumadı dedirtmedi.
  • Jux  (30.06.21 01:35:15)
Güneş kremine bir bok olacağını sanmıyorum

  • grid  (30.06.21 02:55:51)
@jux soruyu sorarken ben de aynı farkındalığı yaşadım :/

kullanmaya devam o zaman, herkese teşekkür ederim.
  • penceredengorunenmorbina  (30.06.21 09:43:45)
son kullanma tarihleri oluyor. bazılarında 12m yazar mesela açtıktan sonra 12 ay dayanır.

  • jelly bear  (30.06.21 10:15:34)
benim çocuğun güneş kremi mustela, 9 ay yazıyor üstünde.
İnternetten satın almıştım tarihe dikkat etmemişim, firma aradı dedi 8 ay sonra bitiyor son kullanma tarihi, buna dikkat ederek mi aldınız? Hayır dedim ama zaten 1 sezon demek ki kullanım ömrü gönderin dedim. Adam da zaten biz tarihi geçenleri firmaya gönderiyoruz, yeni tarih basıp geri gönderiyorlar açılmadığı sürece sorun yokmuş dedi. Ama açıldıysa 9 ayı tekrarladı.
Ben çocuk sözkonusu olduğu için 9 ayı geçirmem ama kendi güneş kremimi iki yaz kullanıyorum :)
  • somethinginthewayshemoves  (30.06.21 12:06:09)