Dövme yaptırdıktan sonra

Merhaba, kolumun yarısını kaplayacak şekilde ilk dövmemi yaptırmış bulunmaktayım. 7-8 saatte falan bitti ilk dövmeye göre biraz büyük oldu yani.

Şimdi sorum şu, normalde haftanın 4-5 günü spora gidiyorum, ne kadar süre gitmeyeyim ? Gidince anormal terliyorum diğerlerine göre yani antrenmanlarım pek hafif de değil sizce ne yapmalıyım kaç gün beklemeliyim ?

Onun haricinde başka tavsiyeniz varsa alırım. Aloa veralı krem sürüyorum, duştan önce vazelin yapıcam, duştan sonra protex ve suyla yavaşça silicem sonra yine krem, 2-3 hafta deniz havuz yok ve minimum güneş bunlar cepte. Ama spor için ne kadar beklemeliyim??

Teşekkürler.

en az 1 hafta yapma. fito sür

  • tintoretto  (30.06.21 03:37:26)
ben aynı gün gittim hep sorun olmadı, bir sürü dövmem var. kremi bol sürersin, uzun kollu bir şey giyersin yeter. deri boyayı kolay kolay kusmaz, ya alerji olması yada kremsiz bakılmış olması lazım. ben bepanten plus öneririm krem olarak. hem deri iyileştirici hem de antiseptik. başka krem kullanma bence.

  • hasmetizm 2046  (30.06.21 14:39:24 ~ 14:41:17)
@hasmetizm uzun kollu neden ? Ben gitmeme sebebi olarak kolun çok hareket etmesi ve aşırı terlemesine bağlıyordum. atlet giymeyi düşündüm hatta ondan.

bilemedim hocam ya, hani çok hareket etmeyen yerde küçük dövme olsa tamam ama üst kol tamamen.
  • phiphi  (30.06.21 17:33:52)
enfeksiyon riski için uzun kollu demiştim.

  • hasmetizm 2046  (05.07.21 14:18:22)