[]

Excell Sorunu - Sayfalar Arası Değer Aktarma

merhaba,
bir sayfadaki değer başka bir sayfada belirlediğim yere taşınsın istiyorum.
youtubedaki ilgili videolarda aradığım bilgiyi bulamadım yardım eder misiniz.

mesela 1. sayfada faturalarımın toplam değeri var, diğer sayfda da tüm ödemelerim tablosu var. bu ödemelerimle ve eklemelimle değişen faturalar topları. diğer sayfadaki ilgili yere de geçsin istiyorum.
yardımcı olur musunuz?

@biseysorucam'ın cevabıydı sorduğum. yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

 
diğer sayfada hücreye "+" yazıp önceki sayfadaki hangi hücredeki değeri görmek istiyorsanız o hücreyi yazıp enter.

sorunuz bu kadar basit bir soru muydu bilmiyorum ama eğer öyle değilse tam anlaşılmıyor sorunuz. bir screenshot veya örnek dosya eklerseniz yardımcı oluruz.
  • biseysorucam  (29.06.21 21:59:54) 
ETOPLA (SUMIF) ya da DÜŞEYARA (VLOOKUP) formüllerinden biriyle yapabilirsin. Ne istediğin söylediklerinden tam anlaşılmadığı için hangisi olacağını şu haliyle bilemiyor.

Bahsettiğin tabloların ekran görüntülerini atarsan yardımcı olmaya çalışırım.

Bu arada Excell değil, Excel.
  • himmet dayi  (29.06.21 22:01:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.